StilGiyin, FindeMode.de ile Almanya pazarına açılıyor
E-Ticaret

StilGiyin, FindeMode.de ile Almanya pazarına açılıyor

findemode ana sayfaGiyim ve aksesuar kategorisinde yer alan e-ticaret sitelerindeki ürünleri bir araya getiren StilGiyin.com, yurt dışına açılıyor. Bir arama motoru olarak konumlanan site, FindeMode.de markasıyla Almanya, Avusturya ve İsviçre'de hizmet vermeye başladı.

FindeMode.de, şu günlerde Tommy Hilfiger, Joop, Klingel, Wenz, Görtz, Bader ve Dorothy Perkins gibi çok sayıda tanınmış yabancı markayla işbirliğine yenilerini eklemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Almanca yayına başlayan FindemMode.de'nin ardından şirket, yurt dışı yayılımını hızla sürdürmeyi planlıyor.

Stilgiyin.com Kurucu Ortağı ve CEO'su Serra Alkoçlar, yurt dışı açılımlarının FindeMode.de ile Almanya'da başlamasıyla ilgili olarak, ülkenin dönüşümü oranı ve sepet değeri yüksek bir pazar olmasıyla kendilerini cezbettiğini söylüyor. FindeMode.de bunun sonuçlarını şimdiden almaya başlamış. Yeni yayına başlayan sitenin dönüşüm oranının beklentilerin üzerinde olduğu ve en popüler olduğu şehirler Viyana, Berlin ve Münih. Site üzerinden en çok satılan ürünlerse, kış aylarının vazgeçilmezi mont ve ayakkabı.

findemode ayakkabı sayfası

Alkoçlar, StilGiyim.com'un büyümesine paralel olarak, önümüzdeki altı ay içinde Orta Doğu, Avustralya, Kanada ve İngiltere gibi büyük pazarlara girme planlarını da hayata geçireceklerini söylüyor. Türkiye merkezli uluslararası bir teknoloji şirketi haline gelmeyi hedefleyen Stilgiyin.com'un ilk yurt dışı açılımı bu hedefe yönelik önemli bir adım.

Moda arama motoru olarak konumlanan Stilgiyin.com'un verilerine göre, şirket 2013 yılı sonunda 1 milyon aylık kullanıcı sayısına ulaşmıştı.

Yorumlar (5)
 1. Gökhan Gökhan

  Çok güzel bir gelişme. Ancak SEO kullanırken Google'ın izin vermediği taktikler (Black hat SEO vs) kullanılmamalı. Zira Almanya'da bu konuda cezalar var.

 2. Birçok benzer modelli site kapanırken Stilgiyin'in yurtdışına açılması aslında doğru kurgulandığında ve yönetildiğinde modelin çalışabileceğini gösteriyor.

 3. Markagez.com Markagez.com

  oluşturdukları yeni siteye fazla önem vermemiş gibiler fazla trafik alamamışlar gibi.

 4. Lovestil Lovestil

  Stilgiyin'de sanki biraz duraklama oluşmaya başladı gibi

 5. FindeMode.de kapanmıs, almanya girişimlerini kapatmıslar, nedeni konusunda bilgisi olan var mı

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri