Amazon, Cloud Drive ile yıllık 60 dolara sınırsız bulut depolama hizmeti sunacak

Amazon, Cloud Drive ile yıllık 60 dolara sınırsız bulut depolama hizmeti sunacak

Amazon Cloud DriveE-posta hizmetlerindeki 'megabayt' savaşları artık eskide kaldı. Yeni rekabet bulut depolama hizmetlerinde yaşanıyor ve Amazon da 'sınırsız depolama' sunan teknoloji devleri arasına katılıyor.

Şimdiye kadar Google Drive, Dropbox ve Microsoft One Drive özellikle işletmeler için sınırsız depolama alanı sunma yoluna gitmişti. Amazon da daha önce Prime abonelerine sunduğu sınırsız fotoğraf depolama hizmetini genişleterek 'bu yarışta ben de varım' diyor.

Sınırsız fotoğraf yedeklemesi için yıllık 12 dolar isteyen Amazon, her türden dosya için sınırsız depolama sağlamak için yıllık 60 dolar istiyor. Her iki hesap türü de 3 aylık deneme sürecinden sonra ücretlendirmeye başlıyor.

Amazon'un Cloud Drive hizmetinde sınırsız fotoğraf hesap tipi, video ve diğer dökümanlar için de 5 GB'lık bir alan sunarken, kapsamlı sınırsız hesap tipinde müzik ve film gibi dosyalarınızı da arşivleyebiliyorsunuz.Amazon Cloud Drive sinirsiz bulut depolama

Sınırsız depolama kavramının ucu açık olsa da kullanıcıların belli bir depolama sınırını aşmadığı malum. Diğer yandan sunucu masraflarının ucuzlaması ve bulut tabanlı içerik hizmetlerinin ortak bir kullanım sunması nihayet Amazon'u da bu yarışın içine sokmaya yetiyor.

2012'de başlayan bulut depolama rekabeti her şeyin ücretsiz olacağı bir noktaya gelir mi dersiniz?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.