Doğan TV'nin dijital mecralarına yakından bakış [İnfografik]

Doğan TV'nin dijital mecralarına yakından bakış [İnfografik]

Bünyesinde netd, Kanal D ve CNN TÜRK gibi mecraları barındıran Doğan TV'nin video odağındaki istatistiklerini yazının sonunda paylaşacağımız infografikte bulabilirsiniz.

ComScore'un Şubat 2015 verilerine göre ülkemizde Google ve Facebook sonrasında en çok video izleten grup olduğunu bizimle paylaşan Doğan TV, infografikte yer alan verilere göre 2014 yılı içinde toplamda 1 milyara yakın video izletmiş. Aynı rakam 2013'te ise 300 milyon seviyesinde.

İnfografikte video izlenme rakamları haricinde mobil ve genel olarak gösterimle ilgili de önemli veriler yer alıyor. Örneğin Kanal D, 1 milyar sayfa gösterim rakamını aşarken mobil trafiğini de yüzde 250'nin üzerinde arttırarak 143 milyon ziyarete ulaşmış.

Doğan TV mecrasında en çok izlenen dizilere bakacak olursak en üst sırada Güneşi Beklerken'i görüyoruz, ikinci sırada Ulan İstanbul, üçüncü sırada da Küçük Ağa yer alıyor. CNN TÜRK'te en çok okunan haberler arasındaysa Coca-Cola'yı Fanta içerek protesto etti haberinin 2014 yılında 708 bin gösterim alarak birinci sırada kendine yer bulduğunu görüyoruz. Bunların dışında İrem Derici şarkılarının YouTube'daki netd müzik kanalı içindeki popülerliği de dikkat çekici.

İnfografikte paylaşılan rakamlar haricinde yalnızca Şubat ayı için de olsa Doğan TV'nin üçüncü sıraya yükselmesi video yayıncılığında da önemli bir rekabeti işaret ediyor. Kuşkusuz bu noktada Doğan TV'nin sahip olduğu telif hakları ve düzenli yayınlar oldukça büyük bir avantaj. Bakalım ilerleyen süreçte Türkiye online video pazarında ne gibi gelişmeler olacak. Sözü daha fazla uzatmadan sizleri söz konusu infografikle baş başa bırakıyoruz.

dogan-tv-dijital-infografik

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.