Doğan TV Holding'in online yayıncılık platformu netd yayında
Eğlence

Doğan TV Holding'in online yayıncılık platformu netd yayında

Ülkemizde yayıncılığın en önemli temsilcilerinden biri olan Doğan TV Holding, "Yeni eğlence kanalınız" sloganıyla tanıttığı online yayıncılık platformu netd'yi duyurdu. Platform üzerinde çok sayıda kanalın canlı yayınları izlenebileceği gibi geriye dönük olarak dizi, program ve filmlere ulaşmak da mümkün.

Diğer bir deyişle; Doğan TV Holding’in gerçek ve tüzel kişilerinin hak sahibi olduğu her türlü dizi, film, program, belgesel ve tüm diğer içeriklere bundan sonra netd üzerinden ulaşılabilecek.

Üyelik, yenilikçi tasarım ve HD kalite

netd'ye ister Facebook hesabınız ile isterseniz de site üzerinde bulunan üyelik formundan kayıt olabiliyorsunuz. Üyelik işleminizi tamamladıktan sonra içerikleri takip etmeniz veya favorilerinize eklemeniz mümkün oluyor. Bu noktada ilerleyen zamanlarda yaşanacak yeniliklerden bir kısmının üyelere özel bir takım geliştirmeler olacağını tahmin ediyoruz. Üyelik konusuyla ilgili diğer önemli bir detay da Doğan TV Holding bünyesinde bulunan diğer portal ve mobil uygulamaların netd ile ne seviyede entegre olacağı.

Ayrıca netd'nin özel tasarımı ziyaret ettiğiniz cihaza uyumlu halde çalışıyor, böylelikle çok sayıda platformdan (tabletler, akıllı telefonlar, netbook'lar...) netd'yi takip edebiliyorsunuz. netd ile ilgili hd kalitede içeriklerin dikkat çektiğini de eklemiş olalım.

netd'nin şu an yayında olmayan ama kısa bir süre sonra aktif olarak kullanılabilecek özelliklerden biri ise indir sonra izle. Bu özellik sayesinde hızlı internet bağlantısına sahip olduğunuz bir zaman diliminde cihazınıza dilediğiniz içeriği kaydederek daha sonra internet bağlantınızın olmadığı (veya hızının yavaş olduğu) bir anda izleyebileceksiniz. Ayrıca netd'nin planları arasında mobil cihazlar, tabletler ve Smart TV'ler için uygulama yayınlamak da bulunuyor.

netd-ekran-goruntusu

Online yayıncılık platformları tüm dünyada hızla yükselen, pazardaki oyuncuların da hızla büyümeye devam ettiği bir alan. Ülkemizde Doğuş Holding'in tvyo'yu yayına almasının ardından bu alana Doğan TV Holding'in de adım atması oldukça önemli bir gelişme.

Doğan TV Holding'den gelen bu önemli haberle ilgili gelişmeleri takip edip sizleri de haberdar edeceğiz.

Yorumlar (21)
 1. Soruları Alayım Soruları Alayım

  videolar biraz zor açıldı ama gayet güzel.

  1. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

   Doğuş holding ' ni Tvyo.com undan sonra Doğan holding de hemen atak taptı netd.com . Şunu anlamak lazım Televizyon ' culuk ekosistemi dahilinde artık yayın akışı dediğimiz şeyin anlamı değişmek üzere, aslında değiştide kendi yayın akışınızı kendiniz belirleyebiliyorsunuz , istediğiniz her şeyi istediğiniz saatte izlemek tamamen sizin keyfinize kaldı. Şahsen ben İpad iphone ve pc hepsinde tivibu kullanıyorum , Digiturk aboneliğinde tamamen digiturkweb tv üzerinden.

 2. Barış Ünver Barış Ünver

  Rekabetin gücü adına! Doğuş ve Çalık Holding'den de aynı güzelliği bekliyoruz. Helal olsun Doğan TV'ye.

  1. Isimsiz Isimsiz

   Hocam, hangi gezegenden yazıyorsunuz?

   Doğuş tvyo.com'u açalı ne kadar zaman oldu yahu. Makalede bile geçiyor "Ülkemizde Doğuş Holding’in tvyo’yu yayına almasının ardından" şeklinde. :)

  2. Isa Koç Isa Koç

   Beyn çökmüş :))

   Şaka bi yana, bu hizmetleri ayrı sitelere almaları bir garip. Çünkü zaten bundan önce kendi web sitelerinden yaptıkları işi neden farklı isim altına yıkıyorlar pek iyi bir buluş gibi gelmedi. Ha her sitenin işleyişi farklı dursun diyorlarsa o ayrı.

   Mesela bunu ilk yapan samanyolu grubu kure.tv ama aradan geçen zaman içinde tek yaptıkları kendi grubundaki yayınların arşivini oluşturmak oldu. TVyo'ya bakıyosun o da aynı durumda, tüm kendi grubunun tvarşivini oraya gömüyor. Ya sadece kendi platformunun yayınlarını orada tutacaksan niye açıyorsun orayı?

   Birde göstermelik farklı birşeylerinde var olduğunu sanmamız için Leyla ile Mecnun dizisini koymuşlar orası ayrı tabi.

  3. Barış Ünver Barış Ünver

   Cidden çökmüş Beyn :D İtiraf ediyorum, yazıyı epey hızlıca okudum, netd'de daha çok vakit geçirdim. tvyo'yu da daha önce hiç duymamıştım. Şimdi baktım, o da muhteşemmiş :).

 3. Özel Ders Sitesi Özel Ders Sitesi

  Birkaç film denedim ve hız ve kalite bakımından iyi görünüyor. Şuan yetiri kadar film mevcut değil ama zamanla muhtemelen film sayısı artacaktır.

 4. Mehmet Veli Mehmet Veli

  Hız ve kalite mükemmel , tebrikler

 5. Guru Fasulye Guru Fasulye

  Zaten dogan holding'deki iceriklerin tvyo'da olmamasinin baska aciklamasi olamazdi :) Bekliyordum ne zaman haber vericekler diye.

 6. Serhat Atik Serhat Atik

  Doğuş Holding tvyo'yu açınca demiştim Doğan buraya kanallarını vermez onun yerine mutlaka kendi yayın platformunu kurar diye ve yanılmadım. Yanılmadığıma da sevindim aslında. Çünkü bir rekabet ortamı da bu konuda oluşacak ve çok güzel yayınlara ücretsiz olarak ulaşacağız. Tvyo'nun mobil uygulamaları da netteki kadar güzel ve stabil çalışıyordu. Çok kaliteli iş başarmıştı Doğuş Holding. Doğan Holding'ın pek bişeyini sevmesem de bu da başarılı olacağa benziyor. Çalık'tan da bir şeyler bekliyorum açıkçası. O kadar yayın organını boşa saklamasın :) Gerçi hepsi Ciner'deyken onlardan da bir beklentim olurdu ama adamların elinde HaberTürk'ten başka adam akıllı bişeyleri kalmadı maalesef. Ne uzun yorum yaptım arkadaş ya sanki blogumda makale yazıyorum.

 7. Murat Senel Murat Senel

  Yenilikçi tasarım yazıyor yukarda güldürdü beni. Tvyo ve Netd'nin tasarımları birbirine çok yakın. İkisinin de kaynağı Amerika'da yayın yapan http://www.hulu.com/ yenilikçi tasarım diye bahsedilen şey çalınmış tasarım olarak değiştirilmeli bence.

  1. Mehmet Mehmet

   Türkiye'de yanilikçi bir tasarım gösterebilir misin ? Yurt dışından kopyalanmış olmayan. Teknoloiyi yurt dışı üretiyor bizden 10-20 yıl öncesini öngörüyorlar biz sadece arkadan takip edip kopyalıyoruz o yüzden ne tasarımlarımız nede iş modellerimiz dünyada ilk değil sadece klon. Bu tasarım türkiye için yenilikçi nitelikte standart 640*300 layout yapısı yok klasik sağ köşede 300*250 banner yok vs ... :))))

 8. Gökhan Gökhan

  burdan şunu anlıyoruz, pazar iyice kızışıyor.

 9. İdris Kahraman İdris Kahraman

  Gayet başarılı ve hızlı :)

 10. Murat Murat

  Digital Platformculuğun Türkiye'de son iki yılı gibi görüyorum ortamı. Fiber ineternet yaygınlaştıkça smart tvler üzerinden online yayıncılık platformları cazibe haline gelecek. D-smart ve Digitürk devirleri kapanıyor!!!

 11. en çok yurtdışındaki vatandaşların işine yarayacak her iki platforma malesef türkiye dışından erişilemiyor. ne yapmamı önerirsiniz? (proxy, dns vs.)

  1. Murat Murat

   Firefox'ta Sthealty adında bir eklenti var. Bu eklentinin ayarlarında ülke kodu girerek sanki oradan bağlanıyormuşsunuz gibi sitelere giriyor. İşe yarar mı bilmem, bir deneyin isterseniz.

   1. cok tesekkurler, videolari acacak kadar hizli degil ama bu eklenti kesinlikle isime yarayacak.

 12. Canlı Tv Canlı Tv

  Canlı TV izleme portallarının gücünü hissettiler galiba :)

 13. İKİ AİLE (İclal AYDIN-Emre KINAY)Dizisinin 7,87,88/1 ve91.bölümlerini izlettirirseniz memnun oluruz.(Çok mail attım ama kimse ciddiye almadı!Bakalım sizden gelecek cevabı bekliyorum.

 14. Tatlı Tarifleri Tatlı Tarifleri

  internete önem verilmeye başlandı iyice.