Tedarikçilerle anlaşmasını sonlandıran Altincicadde.com sadece kendi ürünlerini satacak [Güncellendi]]
E-Ticaret

Tedarikçilerle anlaşmasını sonlandıran Altincicadde.com sadece kendi ürünlerini satacak [Güncellendi]]

Altinci Cadde Dogan Online Eticaret MobilyaDoğan Online’ın e-ticaret sitelerinden biri olan AltinciCadde.com, bugün tedarikçilerine gönderdiği e-postayla yeni bir döneme adım attığını ve sadece kendi ürünlerini satacağını açıkladı.

Mart 2012'de sizlere tanıttığımız Altıncı Cadde, eve dair ürünleri özel alışveriş (indirimli ve süreli kampanyalarla) modeliyle satışa sunarak e-ticaret pazarına adım atmıştı. Aradan geçen 3 yılda, 3 fiziksel mağaza açarak perakende ticarete de el atmıştı.

Tedarikçilere gönderilen aşağıdaki e-posta, Altıncı Cadde'nin bundan sonra sadece kendi markasına ait ürünleri satışa sunacağını gösteriyor. Dışardan tedarik edilen ürünlerin satışa kapatıldığına da yer veriliyor.

Değerli iş ortağımız,

Altıncı Cadde olarak kendi markamıza ait ürünlerin satışını yapma kararı aldığımız için altincicadde.com'da yer alan ürünlerinizin şimdilik satışa kapatıldığını üzülerek bildirmek isteriz. İş ortaklığımız süresince göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder, başarılarınızın devamını dileriz.

Saygılarımızla Altıncı Cadde

Websitesine baktığımızda halen 'tedarikçi başvuru formunun' kaldırılmadığını görüyoruz ama sanırım bu son açıklamanın geçerli olduğunu söylemekte bir hata yok. Tedarikçiler de muhtemelen bu bilgiyi ilk kez alıyor.

Özel alışveriş modelindeki e-ticaret siteleri kendi markalı ürünlerini üretmeye başlayarak daha yüksek kar mârjı elde etmeye başlamıştı ama sanırım Altıncı Cadde sadece kendi ürünlerini satmak isteyen ilk dikey özel alıvşeriş sitesi oldu. Tedarikçilerin bu durumdan nasıl etkileneceği ise ayrı bir tartışma konusu.

Altıncı Cadde ekibinden veya Doğan Online tarafından bir açıklama aldığımız takdirle haberimizi güncelleyeceğiz.

Güncelleme: Evmanya ve Altıncı Cadde Pazarlama Müdürü Alper Akyüz tarafından paylaşılan açıklamayı aşağıda bulabilirsiniz;

AltıncıCadde mağazacılık tarafında büyümeye devam ediyor. Trump, Bodrum Plaza, Bodrum Palmarina mağazalarımızdan sonra yeni mağazamızı geçen ay Nişantaşı’nda açtık. 2015’in son çeyreğinde de Anadolu Yakası'nda bir mağaza açacağız. Bu konuda araştırmalarımız devam ediyor.
Mağazalarımız ve müşterilerimize dokunduğumuz noktalar arttıkça ürün çeşitliliğimiz de bu yönde artış gösterdi. Hem tarzımızı daha iyi yansıtmak, hem AltıncıCadde markalı ürünleri öne çıkarmak hem de teknoloji tarafında üzerinde çalıştığımız Omni-Channel geliştirmelerimizi daha başarılı uygulamak için sadece kendi ürünlerimizi satmaya karar verdik.
Yorumlar (8)
 1. Ozgur Ozgur

  Evim.net'in kapandığı haberi yapıldığında "sırada altıncı cadde" ve birkaç firma daha var yorumlarını okuduğumu hatırlıyorum .. Sanırım haberler doğru, karlılık yok ..

 2. Serhan Serhan

  Tedarikçilerin teknolojiye olan adaptasyon özrü hep bunlara sebep...

 3. E-ticaretin önündeki en büyük engellerden birisi olan tedarikçiler, e-ticaret sitelerine her geçen gün daha fazla zarar veriyor. Artık üründen çok, teslimat sürelerinin önemli olduğu e-ticaret sektöründe, tedarikçinin yaptığı bir hata e-ticaret sitesinin bütün reklam politikalarını ve müşteri gözündeki yerini kötü durumlara sokuyor.

 4. Büyümesin indirimle ve büyük reklam bütçeleriyle sürdüren e-ticaret sitelerinin tek tek pazardan çekildiğini görüyor gibiyim.

  Yatay- dikey- fırsat derken sektörün içler acısı durumu gerek aldıkları yatırımlardan dolayı gerekse bünyelerindeki diğer büyük şirketlerden dolayı biraz gecikmeli gelse de devam edecektir.

  Dikey ürün üretimi ve pazarlamasını yapabilenler belki de hayatta kalanlar olacaktır ki, kurumsallaşmış katı kuralları olan bu tarz holding şirketlerinin de bunu başarabileceğini konusunda şüpheliyim.

 5. İbrahim Kavaklı İbrahim Kavaklı

  Ülkemizde e-ticaretin önündeki en büyük engellerden birisi doğru düzgün B2B yapısını oluşturamayan tedarikçilerdir, yıllardır söyleniyor, söylüyoruz, yıllardır görüyoruz ama maalesef bir şey değişmiyor.

 6. Ünsal Hanoğlu Ünsal Hanoğlu

  Burda herkes tedarikçileri suçlamış sorun sadece tedarikçilerdi mi? Üretim yapmak bu kadar kolaysa buyursun yapsın bizde görelim.

 7. Hakan Yalçın Hakan Yalçın

  Ben bu haberi kaçırmışım yahu, 2'de 2

  http://www.hakanyalcin.net/e-ticaret-de-bir-parmak-bal-tezim/

 8. Ibrahim Otcu Ibrahim Otcu

  Sadece altıncı cadde de dekorasyon ürünleri yok. Dekorasyon alanında çok iyi olan bir firma var, özellikle tablo konusunda kendsini çok iyi ilerletmiş. Kanvas tablo, çerçeveli tablo, kabartmalı tablo, dokulu tablo ve bir o kadar da kaliteli ürünlere sahip. Fazla söze gerek yok aslında, siteyi ziyaret ettiğinizde anlayacaksınız ne demek istediğimi, sizinle linki şimdi paylaşıyorum. Göz gezdirip ihtiyacınız var ise bir kanvas tablo almanızı öneririm. http://tabloda.com/index.html