Nokia'nın harita ve navigasyon uygulaması HERE, iOS platformuna geri döndü
Mobil

Nokia'nın harita ve navigasyon uygulaması HERE, iOS platformuna geri döndü

Nokia'nın mobil platformlarda yer alan harita ve navigasyon uygulaması HERE yaklaşık bir yıllık bir aranın ardından iOS platformu için tekrar kullanıma açıldı. iOS platformunda yayından kaldırılmasının ardından yayınlanan yeni versiyon tamamen 'native' ve görsel olarak da öncekinden farklı.

Geçtiğimiz yıl ilk olarak Samsung'a özel olarak çıkarılan, ardından tüm Android platformlarına verilen uygulama aynı zamanda Windows Store'da da yer alıyor. Uygulama kullanıcılar için standart harita özelliği, anlık trafik bilgisi ve konumlarla ilgili görsellere ve kullanıcı yorumlarına yer veriyor.

Uygulamayla gelen en büyük özellik, şimdilik bazı bölgeleri kapsayan çevrimdışı navigasyon fonksiyonu. Seyahat edenler ilk başta belirlenen konumlarda uygulamayı çevrimdışı olarak kullanabilecekler böylelikle hem şarj hem de veri paketinden avantaj sağlamış olacaklar. Uygulamayı iOS, Android ve Windows Phone için indirebilirsiniz.

Not: iTunes üzerinde sabahtan bu yana yaşanan bağlanma ve uygulama indirme sorunundan HERE'da etkilenmiş olarak gözüküyor. Şu an için birçok kullanıcının uygulamayı indiremediğini ve bunu ilettiğini belirtmiş olalım.

Yorumlar (3)
 1. Serkan Aydınlı Serkan Aydınlı

  Yanlış haber yapıyorsunuz türkiye app store'da olmayan uygulamayı varmış gibi yayınlıyorsunuz

  1. Özgür Özer (@ozgrozer) Özgür Özer (@ozgrozer)

   Türkiye AppStore'una girdi diye bir şey yazılmamış ki zaten. Uygulama AppStore'daki yerini aldı. Eğer indirmek istiyorsanız mağazanızı değiştirip bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz zaten.

 2. Sihirli Buluşlar Sihirli Buluşlar

  türkiyeyede girseydi iyi olurdu onu da bekliyoruz

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri