Valve, oyunları bilgisayardan televizyona aktaran Steam Link'i duyurdu

Valve, oyunları bilgisayardan televizyona aktaran Steam Link'i duyurdu

Half Life, Counter Strike, Dota gibi popüler serilerin yapımcısı Valve, Steam platformuyla büyük başarı yakaladı. Oyun dağıtımı anlamında bir merkez konumuna gelen Steam'in ardından başka ürünler de çıkartmaya hazırlanan şirket, bugün önemli açıklamalar yaptı.

San Francisco'da bugün başlayan Oyun Geliştiricileri Konferansı'nda açıklamalar yapan şirket, source 2 oyun motorunu duyurdu. Half Life 2, Dota 2, Portal 2 gibi önemli yapımları hayata geçiren source oyun motorunun yeni versiyonu olan source 2 ile ilgili henüz detaylar paylaşılmazken, içerik geliştiricilere ücretsiz olarak oyun motorunun sağlanacağı söyleniyor. Ancak buradaki "içerik geliştiriciler" tanımından tam olarak ne anlamamız gerektiği net değil.  Source 2 ile geliştirilecek ilk oyunun ne olacağı konusunda da henüz bir açıklama yapılmadı.valve-steam-link

Valve'in konferansta açıkladığı bir diğer ürünü ise Steam Link oldu. Steam Link, bilgisayarınızda oynadığınız oyununuzu evinizdeki ağ üzerinden cihazın bağlı olduğunu televizyona aktarmayı sağlayacak bir ürün. 60 FPS'de 1080p çözünürlüğe kadar destekleyen Steam Link, 49 dolarlık uygun fiyatıyla dikkat çekiyor. Steam Link ile oyununuzu bilgisayarınızda oynamaya devam ediyorsunuz ancak monitör olarak televizyonunuzu kablosuz olarak kullanabiliyorsunuz.

steam-controller

Valve'ın açıkladığı bir diğer yenilik ise güncellenmiş bir Valve kontrolörü oldu. Birkaç ay önce ilk kez açıklandığında oldukça ses getiren Valve'ın kontrolörü güncellenmiş ve oldukça şık bir hale gelmiş. Kasım ayında Steam Link ile birlikte 50 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan kontrolörün nasıl bir ilgi toplayacağını merakla bekliyoruz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.