Neredeyse gerçek zamanlı sesli ve görüntülü tercüme yapan Google Çeviri uygulaması nasıl kullanılır? [Video]

Google’ın iOS ve Android cihazlar için geliştirilen Çeviri uygulaması, bir süre önce eklediği özelliklerle cebinizdeki “spontane tercüman” gibi davranmaya başladı. Gerçek zamanlı olarak konuşmaları tercüme eden ve yaptığı tercümeyi seslendiren uygulama, benzerleriyle arasındaki farkı da epey bir açtı.

Google’ın geçtimiz yıl Mayıs ayında satın aldığı WordLens uygulamasının kamera özelliğini kullanan Google Çeviri uygulamasına gördüğü metinleri tanıma ve anlık olarak görüntü üzerinden tercüme edebilme özelliği de eklendi. Bu özellikle Latin alfabesini kullanmayan ülkelere giden turistlerin tabelaları okutmak, trafik işaretlerini yorumlamak vs. gibi amaçlarla kullanabileceği bir özellik.

Asıl soruysa, Google Çeviri uygulamasının bu iki önemli iddiayı ne derece yerine getirebildiği. Hem bu soruyu cevaplamak hem de uygulamayı kullanmak isteyenlere yardımcı olması amacıyla bir video hazırladık. Uygulamayı denediyseniz yorumlarınızı da bizimle paylaşabileceğinizi hatırlatalım.

Yorumlar (8)

 1. Şu video oynatıcınızı değiştirin ltf. Filtrelere takılıyor.

  Cevapla
 2. Google Translate latin dilleri arasında çok iyi. Dolayısı ile İngilizce, Almanca vb dillerden birini anladığınızda diğer dillerden o ortak dile çeviri çok daha başarılı olacaktır dostlar. (Tecrübeyle sabittir!!!)

  Web site çevirilerinde de ilgili yabanacı dilden (İsveçce, İtalyanca, Fransızca) İngilizceye çeviri isteyin Türkçe yerine, sonuçlara bayılacaksınız =)

  Cevapla
 3. şirketlerin simultane çeviri yapacak uygulamalara yöneldiği şu dönemde google’un “spontane” çeviriyi başarmış olması gerçekten de çok ilginç olmuş

  Cevapla
 4. Microsoft Bing Translator çok daha iyi çalışıyor, ayrıca direkt görüntüden çeviri özelliğini de Türkçe olarak destekliyor.

  http://www.windowsphone.com/tr-tr/store/app/translator/2cb7cda1-17d8-df11-a844-00237de2db9e

  Cevapla
 5. iyi güzel de yurt dışında o internet bağlantısını nerden bulacağız, uygulama internete bağlı olmadan çalışmıyor, operatörün internetini açarsanız yanınızda bir çevirmen taşısanız daha ucuza mal olacaktır

  Cevapla
 6. safiye evci |

  Bu programın fiyatını da görebilseydik keşke

  Cevapla

Bir Cevap Yazın