Yeni Pebble modeli Pebble Time, hedef 500 bin doları 17 dakikada topladı

Yeni Pebble modeli Pebble Time, hedef 500 bin doları 17 dakikada topladı

pebble time akilli saatBir gün öncesinden renkli bir e-mürekkep ekrana sahip olacağı öğrenilen yeni Pebble modeli yine kendini Kickstarter kampanyasıyla tanıttı ve hedefine sadece 17 dakikada ulaştı.

Pebble Time adı verilen yeni model, renkli ekranı, 'timeline' adlı yeni arayüzü, sesli yanıtlar ve komutlar göndermenizi sağlayan mikrofonu ve yeni tasarımı ile klasik Pebble'dan farklılaşıyor. Klasik Pebble ile aynı olan özellikleri ise 7 günlük pil ömrü, su geçirmezliği ve isteğe göre özelleştirilebilir bir menüye sahip olması.

Farklı renk seçenekleriyle daha ince ve ergonomik bir tasarıma sahip olan Pebble Time, 6500'den fazla uygulama ve arayüz ile kullanılabiliyor. Sevkiyatın Mayıs ayın başlayacağı belirtiliyor.

pebble time akilli saatKicstarter'da büyük ilgi

Eric Migicovsky, 17 dakika içinde 500 bin dolar destek toplayan yeni Pebble'ı yine Kickstarter üzerinden çıkmalarının önemli bir karar olduğunu söylüyor. Migicovsky, bu sayede hem Pebble'ı hayata geçirmelerini sağlayan kitleye bir jest yapmış, hem de doğru bir pazarlama stratejisiyle bir kez daha hedefine ulaşmayı başarmış.

Kampanyanın kapanmasına 30 gün kala yaklaşık 36 bin destekçi, Pebble Time için toplam 7,6 milyon dolar destekte bulunmuş ve bu da yeni bir Kickstarter rekorunun kırılabileceğini gösteriyor.  pebble time akilli saat 2

İlk 10 bin kişiye 159 dolar fiyatla satılmaya başlanan Pebble Time'ın perakende satış fiyatı 199 dolar olacak. 2014 sonuna kadar 1 milyon adet satan Pebble'ın pazarda nasıl bir ilgi göreceğini merakla bekliyoruz.

Son olarak klasik Pebble modellerinin de yeni 'timeline' arayüzüne güncellenebileceğini ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.