Kickstarter'dan projesine 10 milyon dolar topladı ve şimdi İstanbul'a geliyor!
Etkinlikler

Kickstarter'dan projesine 10 milyon dolar topladı ve şimdi İstanbul'a geliyor!

11 Nisan 2012'de Eric Migicovsky tasarımını yaptığı bir ürünü fikir sahiplerinin projelerine destek bulmak için kullandıkları popüler servis Kickstarter'a yükledi. Ürün kısa süre içinde Kickstarter'ın tarihinde görülmemiş bir başarı yakaladı ve $100.000 (100 bin dolar) ihtiyaç varken, toplam $10.000.000 (10 milyon dolar) para topladı. Biz Pebble'ı ilk kez sizlerle paylaştığımızda ürün için 28 saatte 1 milyon dolar toplanmıştı.

Haliyle özellikle Amerika medyası konuya büyük ilgi gösterdi ve Eric Migicovsky iPhone ve Android cihazlarla entegre çalışan bir saat olan Pebble ile herkesin dikkatini çekti. Dile kolay, 100 bin dolar ararken, Kickstarter üzerinden 10 milyon dolar toplamak herkesin başarabileceği birşey değildi.

Pebble'ın yaratıcısı Eric Migicovsky Webrazzi Summit'te!

Hem ürün olarak son derece inovatif olan Pebble hem de bir girişimci olarak Eric Migicovsky son dönemlerin en trend konusu ve girişim alanı olan Internet of Things (IoT) konseptinin öncüleri arasında gösteriliyorlar. Şu günlerde tüm dünyanın peşinden koştuğu bu önemli girişimci bilin bakalım 4 Ekim'de nerede olacak? ;)

Sözü fazla uzatmayayım; Pebble'ın yaratıcısı, Eric Migicovsky 4 Ekim 2012'de Webrazzi Summit'te olacak ve İstanbul'da bizim misafirimiz olarak bir süre konaklayacak.

Yukarıda Pebble'ın tanıtım videosunu izleyebilirsiniz ve heyecanlanmaya başlayabilirsiniz. Ama heyecanlanırken Webrazzi Summit'in son biletlerinin kaldığını da unutmadan hemen kaydınızı yaptırın.

Yorumlar (8)
 1. Cuhadar Cuhadar

  Ben olayı hala çözemedim. bu cihazı kullanmak için etki alanı içerisinde ios ve android cihazı olması mı gerekiyor. Ki öyle ise zaten benim cep telefonum varken saate ihtiyacım yok. Helel hele şarjlı bir saate. Her neyse. Bu arada Kickstarter dan sadece abdliler mi faydalanabiliyor acaba.

  1. Proje oluşturmak için evet.

   Ama destek vermek için Amerika vatandaşı olmana gerek yok.

 2. Gerçekden inanılmaz birşey.

  Telefonunu evde kaybettiğin zaman güzel işe yarayabilir müzik açarsın nerde olduğunu direk anlayabilirsin telefon sessizde olsa bile :)

  "etki alanı içerisinde ios ve android cihazı olması mı gerekiyor"

  eğer böyle birşey varsa bu hiç birşeye yaramaz video da zaten kadın koşuyor spor kıyafetleri ile telefonun onda olduğunu sanmıyorum ve uzaklaiıyor zaten bisikletde olcağını snmıyorum o zaman saat bi işe yaramaz yani telefonu koyabilir onun yerine saçma olurdu bu yüzden telefon olmasına gerek yok sanırım.

  1. Cuhadar Cuhadar

   Cihaz o zaman ios ve android ile tamamen uyumlu bambaşka bir yazılım ile çalışması lazım. Bana kalırsa sadece bu cihazların bulunduğu alan için geçerli. Arda bey sorsun Webrazzi submitte zahmet olmazsa.

 3. Mustafa Mustafa

  Elemanlar projeyi baştan sona yapıp koymuşlar. Darısı Türkiyedeki girişimcilere.

 4. Erdem Erken Erdem Erken

  10 milyon dolara gerek yok, çinde tillahını çoktan üretmişlerdir bu saatin.

 5. Bilgili Bilgili

  Benzer konsepte zaten Sony Smartwatch diye bir ürün var piyasada ama bildiğim kadarıyla sadece Sony Xperia (Android) ile uyumlu. Bu ürünün hem iOS hem de Android uyumlu olması büyük avantaj. Ürün çıktığında fırsatım olursa satın almak ve kullanmak isterim açıkcası. http://www.sonymobile.com/gb/products/accessories/smartwatch/

 6. Yavuz Gökalp Yavuz Gökalp

  Ben saati aldım kargo ücretsiz. 150$ patladı. Saat muhteşem birşey çok ideal. Diğer saatler bunun yanında çok pahalı ve tek tip telefonlara uyumlu. Şiddetle tavsiye ediyorum kaçırmayın derim.