Facebook'ta aktif reklam veren sayısı 2 milyona ulaştı

Facebook'ta aktif reklam veren sayısı 2 milyona ulaştı

mark zuckerbergDünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, reklam platformuna dahil olan aktif reklam veren sayısının 2 milyona ulaştığını duyurdu. Yeni bir kilometre taşını geride bırakan Facebook, bu önemli haberi Mark Zuckerberg (CEO) ve Sheryl Sandberg (COO) imzasıyla yayınlanan teşekkür mektubuyla kutladı.

Sosyal ağ reklamcılığının kalesi olan Facebok, dünyada 30 milyondan fazla işletmenin Facebook sayfalarını kullandığını belirtiyor. 15 milyonun üzerinde KOBİ ise sayfalarını mobil cihazlar üzerinden yönetmek için Facebook’un 'Sayfa Yönetici' aracını kullanıyor.

iOS için reklam yöneticisini kullananlar 1 milyona yaklaştı

Yapılan açıklaya göre 2014'ün 4. çeyreğinde Facebook’ta reklam vermeye başlayan her 10 işletmeden 8'ini ‘'promoted post' gibi kolay kullanılabilen araçları tercih etmiş. Aylık 800 binin üzerinde reklamveren de Ads Manager for iOS (iOS için Reklam Yöneticisi) uygulamasını kullanmış.

Facebook Reklam Vermek

Mobil bir şirket vizyonunda olan Facebook'un Kurucu CEO'su Mark Zuckerberg, teşekkür mektubuyla yayınlanan videoda bir kez daha 'dünyayı daha açık ve birbirine bağlı hale getirmek' misyonunu hatırlatıyor. Kullanıcıların işletmelere bağlanmasını da bu misyonun önemli bir parçası olarak belirtiyor.

Borsaya açık bir şirket Facebook reklamveren sayısında 3 milyon barajını ne zaman geçeceğini bilmiyoruz ama Google ile arasındaki 'KOBİ reklamcılığı savaşı'nın kızışacağına şüphe yok.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.