Apple, iOS 8.3 ile birlikte Siri Türkçe konuşmaya başlıyor
Mobil

Apple, iOS 8.3 ile birlikte Siri Türkçe konuşmaya başlıyor

Apple, mobil işletim sistemi iOS 8.3'ün için ikinci beta versiyonunu geliştiricilere açtı. iOS 8.3'ün ikinci beta versiyonunda göze çarpan yeniliklerden ilki Siri'ye eklenen Türkçe dil desteği. Apple'ın yakında yayınlamayı planladığı iOS 8.3'ün gelişiyle birlikte Siri, Türkçe'nin yanında Flemenkçe, Rusça, Danimarkaca, Portekizce, İsveççe ve Tayca dillerini de konuşacak.

siri konuşmaBugüne kadar, Emoji'lerinde yalnızca beyazlara yer verdiği gerekçesiyle ırkçılıkla suçlanan Apple, iOS 8.3 ile bu sorunu da çözüme kavuşturuyor.

İkinci beta versiyonla gelen yeni Emoji özellikleri farklı ten renklerini içermesiyle çeşitliliğe açık. Daha fazla bayrak seçeneği ve saat için geliştirilen Apple Watch Emoji'si de dikkat çekenler arasında.

Beta 2 versiyonunda, Apple'ın aracınızın iOS cihazınızla kablosuz iletişimini sağlayan Wireless CarPlay özelliğinin iOS 8.3 birlikte geleceği görülüyor.

İyileştirilen özellikler arasında Google servisleri için geliştirilmiş login ve Apple Pay'in Çin'e açılması da var.

Apple, iOS 8.3 beta 2 ile birlikte OSX 10.10.3 de ikinci beta versiyonunu yayınladı. Gelen en önemli yenilikse Mac'in iPhotos uygulamasının yerini Photos'un alıyor olması.

Apple'ın iOS 8.3 için üçüncü bir beta versiyonunu Mart ortasında yayınlaması bekleniyor.

Yorumlar (4)
  1. Ceyrek sonunda yayinlamayi planladigi demek istediniz herhalde. Yil sonuna iOS 9 coktan gelmis olacak.

    1. Özgür Özer (@ozgrozer) Özgür Özer (@ozgrozer)

      8.2'nin ilk betası geçtiğimiz kasım ayında yayınlanmıştı ve son kullanıcıya ne zaman ulaşacağıyla alakalı net bir bilgi yok henüz. 8.3 ise bu ayın başında geldi ve önümüzdeki aylarda ona da bir kaç güncelleme daha gelmesi bekleniyor. Kaynaklara göre Apple 8.4 ve 9 üzerinde de çalışmalara başlamış. Çeyrek sonu belki 8.2 gelir ama 8.3 yaz ortaları ya da yıl sonuna bekleniyor.

  2. yıl sonunda iOS10 betaları test edilmeye başlanır???

  3. Osman Baş Osman Baş

    Sonunda...