Akıllı reçeteler sunan IFTTT, 3 yeni uygulamayla çıtayı yükseltiyor
Mobil

Akıllı reçeteler sunan IFTTT, 3 yeni uygulamayla çıtayı yükseltiyor

İnternet servislerini anlamlı şekilde birbirine bağlayan IFTTT.com (if this than that), 3 yeni uygulamayla daha akıllı bir hal alıyor ve gelir kanalı oluşturmaya bir adım daha yaklaşıyor.

iOS ve Android uygulamalarında ismini 'IF' olarak kısaltan IFTTT, iOS ve Android için geliştirdiği uygulamalardan en çok dikkat eken Do Button (iOS, Android), istediğiniz görevi tek dokunuşla harekete geçiriyor.

Diğer iki uygulamadan Do Camera (iOS, Android) uygulamasıyla çektiğiniz fotoğraflar istediğiniz kanallara gönderiliyor, Do Note (iOS, Android) uygulaması da aynı görevi not almak istediğinizde yapıyor.

Örneğin Do Button'a dokunduğunuzda akıllı ampülünüzü yakıyor veya hazır bir mesajı farklı kanallarda paylaşıyor. Do Camera ile çektiğiniz fotoğraflar Instagram, Twitter gibi kanallara gönderililirken, Do Note uygulamasıyla aldığınız notlar Evernote, Google Calendar gibi bir çok kanala gönderilebiliyor.

ifttt do uygulamalari

Geçtiğimiz yılın Ağustos ayında 30 milyon dolar yatırım alan IFTTT, bu yeni uygulamalarıyla akıllı telefonlarımızda en çok kullandığımız alanlara temas ediyor ve otomatize edemediğiniz eylemlerde de yanımızdan ayrılmıyor.

Şimdilik resmi bir açıklama yok ama yeni uygulamalar için 3'er reçete oluşturulabilme şansınız var ve bu IFTTT'in gelir kazanması yolundaki sınırı gösteriyor. IFTTT'in kurucusu Linden Tibbets bu reçetelerin sayısını artırmak vb. seçenekler için ücretli bir seçenek yapabileceklerini söylüyor.

IFTTT'in şimdiye kadar kullandığımız araçları cihaz bağımsız bir şekilde birbirine bağlaması gerçekten oldukça değerli buluyorum ve bize zaman kazandıran şeyler için gerektiğinde cepten biraz para çıkarmak gerektiğine inanıyorum.

Yorumlar (1)
  1. Henüz yoluna yeni başlamiş bir programin bu kadar hizli sekilde güncellenmesi ve gelişmesi cok guzel. İlk çiktigi andan beri takip ediyorum ve gercekten muthiş cozumler sunan bir uygulama. Devaminda internetin her objenin içinde yer edecek olmasiyla birlikte calişma ihtiyaci ve farkli şekillerde birbirlerine bağlanmalariyla hayati cok kolaylastiracak cozumler getirecek. Yeni programlarin ise zamandan cok fazla tasarruf ettirecek olmalari ve İF' in bir şekilde bu işten para kazanmak zorunda olmasi gerektiğinden uygun fiyatlandirma politikasiyla ve gelişim ve işe yararlik potansiyeli göz onune alindigindan para verilebilecek türden.