Google'ın e-posta kullanımından anlamlı veriler çıkarmasını sağlayan Inbox daha erişilebilir hale geldi

Google'ın e-posta kullanımından anlamlı veriler çıkarmasını sağlayan Inbox daha erişilebilir hale geldi

Google, geçtiğimiz Ekim ayında yayınladığı e-posta servisi Inbox'ı daha erişilebilir hale getirdiğini duyurdu. iOS ve Android uygulamalarındaki güncellemelerle birlikte tabletlere uyarlanan Inbox, artık Firefox ve Safari tarayıcılarını da destekliyor.

Google, geçtiğimiz Ocak ayı sonunda yayınladığı infografikte, Inbox kullanıcılarının yüzde 28'nin iPhone ve yüzde 70'inin Android'den geldiğini açıklamıştı.

Hala davetiyeyle yeni üye kabul eden Inbox hakkında, Fırat'ın daha önce yaptığı incelemeyi okuyarak, daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Google'ın kullanıcıların Inbox ile getirilen en önemli yeniliklere nasıl cevap verdiğini açıklayan infografiğinde, Inbox'taki tüm mesajların yüzde 85'inin bundle yani demetli olduğu belirtiliyor. Bundle'ların yüzde 33'ü promosyon e-postaları için kullanılırken, onu yüzde 20 ile güncellemeler izliyor. En çok öne çıkarılan konu ise alışverişle ilgili satın alma, paketleme ve izleme süreçleri.

Sonuçlar, kullanıcıların Inbox'ı nasıl kullandığını anlatsa da diğer taraftan, Inbox'ın Google için e-posta deneyiminden elde ettiği verileri, daha odaklı ve anlamlı bir şekilde yorumlamasının önünü açtığını da gösteriyor. Buna karşın Inbox'ın geleceğiyle ilgili henüz net plan ortaya konulmuş değil ve kullanıcı deneyiminde iyileştirilmesi gereken birçok tarafı bulunuyor.

Google infografiğinin tamamını aşağıda görebilirsiniz:

google inbox inforgraphic

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.