iWork uygulamaları iCloud üzerinden herkesin kullanımına açıldı

iWork uygulamaları iCloud üzerinden herkesin kullanımına açıldı

icloud beta girisApple, iCloud.com'u web üzerindeki bilinirliğini artıracak adımlar atmaya devam ediyor. Yapılan güncellemeyle artık iWork dahilindeki Pages, Numbers ve Keynote uygulamaları Apple cihazı olmayanlar tarafından da ücretsiz olarak kullanılabilecek.

iCloud hesabı olan herkesin kullanımına açılan iWork web uygulamaları şu anda test sürecinde. Üccretsiz olarak kullanılabiliyor ve Apple, her hesapta 1 GB ücretsiz alan sunuyor. iCloud hesabı olmayanlar beta.icloud.com adresinden kayıt olarak sisteme giriş yapabiliyor.

Firefox'u desteklemiyor

Safari 6.0.3 (OS X), Internet Explorer 9.0.8 (Windows) ile Google Chrome 27.0.1 üzeri tarayıcı sürümlerini destekleyen Apple, maalesef Firefox'u desteklenen tarayıcılar arasında göstermiyor. Diğer yandan uygulamalarda Türkçe çevirilerin yapılmış olması da dikkat çekiyor.

icloud beta uyelik

icloud.com'u 4.5 milyon dolara aldığı söylenen ve iCloud markası için davalık olan Apple, Ağustos 2011'de iCloud'u test sürümüyle tanıtmıştı. iCloud için iWork tanıtımı ise WWDC 2013 etkinliğinde yapılmıştı.

iWork uygulamalarında teknik ve görsel güncellemeler yapan Apple'ın şimdiye kadar eksik olduğu web tarafında harekete geçmesi gerçekten şaşırtıcı ve bir o kadar önemli. Google ve Microsoft gibi önemli rakiplerle nasıl bir mücadele içine gireceği de merak uyandırıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.