Kablosuz HDMI için yola çıkan Airtame, 1.4 milyon dolar yatırım aldı

Kablosuz HDMI için yola çıkan Airtame, 1.4 milyon dolar yatırım aldı

Airtame bir donanım girişi ve aslında çok basit bir işleve hizmet ediyor. Bu da artık her tarafımızın artık kablolarla bezeli olduğu günümüzde, kablo karmaşasından bizi bir nebze kurtarmak ve televizyonlardaki HDMI girişini kablosuz olarak kullanabileceğimiz bir hale getirmek.

Kısacası bizi HDMI kablolardan kurtarmak amacıyla yola çıkan girişim Airtame, hem kullanıcılar tarafından çok sevildi hem de kullanım açısından bir donanım girişimi için çok iyi bir fikir. Ortada net bir problem var, kullanıcılar bilgisayar ekranlarını TV'lere yansıtmak için ya kablo ile uğraşıyor ya da Apple TV gibi ürünleri satın almak zorunda kalıyorlar.

İlk olarak bir Indiegogo kampanyası olarak ortaya çıkan Airtame projesi, kitle fonlama aracılığıyla 60 günlük süre içinde tam 1.3 milyon dolarlık bir miktarı toplamayı başarmıştı. O günden bu yana geliştirim gösteren ve artık seri üretime geçmek isteyen Airtame, bir başka yatırım daha aldı. Danimarka merkezli SEED Capital ve Libratone'un kurucusu Tommy Andersen, Airtame için 1.4 milyon dolar tohum yatırımı yaptı.

Bu yılın ikinci çeyreğinde tamamlanmış bir ürün olarak karşımıza çıkması beklenen Airtame, aldığı son yatırımla birlikte karşımıza çok daha derli toplu bir biçimde çıkabilir. Bu son yatırımla gelen nakitin, çoğluğunun artık ürünün piyasaya sürülmesi ve pazarlama giderleri için kullanacağını tahmin ediyoruz. Cihaz Indiegogo kampanyası boyunca 15 bin adet sipariş toplamayı başarmıştı.

Belki hatırlayanlar olacaktır, geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiğimiz Webrazzi Summit 2014'te Airtame CMO'su James Digby de katılmış ve Airtame, Avrupa'nın en çok dikkat çeken akıllı cihazlarından biri olarak gösterilmişti. Airtame'ın çalışma mantığını hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.