HandeninFirini.com butik lezzetleri kapınıza kadar getiriyor
Girişim

HandeninFirini.com butik lezzetleri kapınıza kadar getiriyor

İnternet üzerinden yemek siparişi artık alışkanlıklarımız arasına girmeye başladı. Bu sektör hızla büyürken, farklı dikeyde butik olan yabancı girişimlerle de karşılaşmaya başlamıştık. Bizim için bir başka yerli örnek ise İzmir merkezli HandeninFirini.com oldu.

2012 yılında kurulan Hande'nin Fırını, e-ticaret aracılığıyla tüm Türkiye'ye online ortamda butik pastacılık hizmeti veriyor. 2015 yılının başında tamamen yenilenen handeninfirini.com yeni tasarımı ve altyapısıyla hizmet vermeye başlamış. Biz de handeninfirini.com ile ilgili bilgileri şirketin aynı zamanda isim annesi olan Hande Doğancı, diğer kurucu ortaklar Mehmet Doğancı ve Murat Doğancı'dan aldık.

Hande'nin Fırını, butik pastacılık konusuna yoğunlaşmış ve İzmir'de bulunan butik fırınlarından tüm Türkiye'ye hizmet sunuyor. Ürünler arasında butik pastalar, kurabiyeler, cupcake'ler, çikolatalar ve macaron'lar bulunuyor. Site tasarımının oldukça iştah açıcı olduğunu söylememiz mümkün. Bununla birlikte sitede en çok dikkat çeken ürünler de resimli kurabiyeler. Tamamen kişiselleştirilebilir olan bu ürünleri aldığınızda fotoğraflarınızı sisteme yüklüyor, yüklediğiniz fotoğrafların pasta ya da kurabiyeler üzerinde hazırlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

handenin-firini-featured

Yapım teknikleriyle ilgili olarak da ofislerini ziyaret etme fırsatı bulduğum Hande'nin Fırını, şirin ve ufak butik mutfağından e-ticaret alanında çalıştığı gibi, aynı zamanda bu işe ilgi duyanların eğitim görebileceği bir sınıf niteliği de taşıyor. HF Atölye adı altında bir iştirak sahibi de olan Hande'nin Fırını buradan butik pasta, kurabiye kursu, cupcake kursu gibi farklı kurslar da veriyor. Mesela yaklaşan sevgililer günü için, Sevgililer Günü Kurabiye Kursu da kurs takvimindeki yerini almış.

HandeninFirini.com, renkli ve kişiye özel ürünleriyle ön plana çıkıyor. Sadece butik hizmet verdikleri için sipariş vereceğinizde siparişleri önceden vermek önemli. Butik anlayışın bir zorunluluğu olan bu durum, girişimin büyüme göstermesine engel olmasından ziyade kemik bir müşteri kitlesi yaratmaya katkı sağlıyor ve müşterilere özel pastacılık hizmeti sunuyor.

Yorumlar (11)
 1. Mor Vampir Mor Vampir

  Gayet başarılı bir girişim, lezzet ve hizmet bir arada sunuluyor. Böyle girişimleri görmek güzel. Umarım girişimci adaylarina örnek ve cesaret olur.

 2. Mor Vampir Mor Vampir

  Lezzet ve hizmet bir arada sunuluyor. Böyle girişimleri görmek güzel, umarım girişimci adaylarına örnek ve cesaret olur.

 3. M. Ö. Aydın M. Ö. Aydın

  Yahu kardeşim, o kadar proje var, etkinlik var. Haberini yapmazsanız, taraf tutarsınız. Handenin fırınının haberini yapıyorsunuz :)

 4. Freelance Freelance

  Para-Çokomel Eğrisi..

 5. ben de iğrenç bir domain ve tema ile haber olmak istiyorum allahım ne olur bana yardım et..

 6. Basit ve hazır temalı bir projeyi neden haberleştirirsiniz anlamam. Webrazzi çok bayağı olmaya başladı!!!

 7. Hamza Hanzo Hamza Hanzo

  Cirosu neymiş çok merak ettim

 8. Yasin Canli Yasin Canli

  Tema hazır olabilir ama gayet şık ve projeye uygun. Ne yani, bir girişimde bulunmak için illa özel bir tema veya script mi kullanmak gerekir?

 9. Kemal Yaşar Kemal Yaşar

  Yine herkes çok bilip yorum yapmış, tema göndereninden tutunda, domaini beğenmeyenine kadar. Ama önce adama sorarlar sen bugüne kadar ne yapabildin diye? :)

 10. Can Ekmekçi Can Ekmekçi

  Daha özel bir girişim olan Bella Torta'yı tavsiye ederim.