ITU GATE Startup Challenge kapsamında Chicago'da yatırımcılarla buluşan sekiz girişim

ITU GATE Startup Challenge kapsamında Chicago'da yatırımcılarla buluşan sekiz girişim

Türkiye'nin önde gelen kuluçka merkezlerinden İTÜ ARI Teknokent'in Chicago merkezli kuluçka programı 1871 ortaklığıyla düzenlediği ITU GATE Start-up Challenge yarışmasını kazanan sekiz girişim ABD'de yatırımcılarla buluştu.

İsmini, 1871 yılında gerçekleşen Büyük Chicago Yangını'ndan alan 1871'i etkinlik kapsamında ziyaret etme ve Chicago’da kendilerini tanıtma fırsatı bulan girişimlerse şunlardı:

Bodru: Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler (KOBİ) için web ve mobil tabanlı iş yönetimi çözümleri sunan girişim Dublin merkezli. Turk.net’in kurucusu Ahmet Yürekli’nin girişimlerinden biri olan Bodru ile ilgili önceki incelemelerimize göz atarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

borda tech

Borda: RFID ve RTLS tabalı çözümleriyle hastane ve diğer sağlık kuruluşları başta olmak üzere işletmelerin varlık yönetimini düzenlemesine yardımcı oluyor. Bu yılki IBM SmartCamp Global finalistleri arasına da seçilen girişim, hem donanım hem yazılım tarafında çalışıyor. Kendi donanım ve yazılımını üreten girişim, kendi geliştirdiği etiketler sayesinde hastane çalışanları ve hastaların takip edilmesini de sağlıyor.

Ingenious.io: "Yeni nesil, tak çalıştır akıllı ev sistemi" olarak tanımlanan girişim hakkında daha detaylı bilgi için önceki incelememizi görebilirsiniz.

ingenious-nasil-calisir
Ingenious nasıl çalışıyor?

Invent: Perakende şirketlerinin tedarik yönetimine odaklanan iş analitiği girişimi Invent, bugüne kadar Mavi, Unilever, Koçtaş gibi çok sayıda büyük kurumsal şirketle birlikte çalışmış. Girişim, Koç Üniversitesi'nde misafir profesör olarak çalışan Prof. Dr. Gürhan Kök imzalı.

Nanokomp: İleri teknoloji malzemelere odaklanan TÜBİTAK destekli girişimin ürettiği kompozit malzemeler, havacılık, uzay ve enerji gibi endüstrilerde kullanılıyor. Girişim Önder Güney ve Burçak Ebin tarafından 2013 yılında kurulmuş.

sbs

SBS: Arıcılık ürünlerinin kalitesinin yükseltilmesi için çalışan biyokimya girişimi Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu ile bu alanda proje geliştirme ve yürütme konularında deneyimli Aslı Sunay tarafından 2013 yılında kurulmuş.

Sentromer: Gıda güvenliği için hızlı sonuç veren DNA analizine dayalı gıda test kitleri üreten girişim, Pınar Akalın tarafından 2009 yılında "minimum nakitle" kurulmuş.

stockground

StockGround: Fintech alanında faaliyet gösteren girişim, derinlikli küresel piyasa analizleri ve yatırım tavsiyeleri sağlıyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.