Whispto: Fikirlerinizi 140 karakterle değil, 60 saniyelik ses kaydıyla paylaşın

Whispto: Fikirlerinizi 140 karakterle değil, 60 saniyelik ses kaydıyla paylaşın

whispto sesli sosyal ag uygulamaWhispto, metin tabanlı sosyal ağlardan sıkılanları yeni bir sosyal ağ deneyimine davet ediyor. Twitter benzeri bir mikro sosyal ağ olan Whispto'da düşüncelerinizi 140 karakterle değil, 60 saniyelik sesli mesajlarla aktarıyorsunuz.

Kasım 2014'te yayına başlayan Whispto'nun Android (indir) ve iPhone (indir) uygulamaları mesajlarınızı 60 saniyelik konuşmalar halinde paylaşmanızı sağlıyor. dilerseniz ses kaydınıza yazılı bir mesaj da ekleyebiliyorsunuz.

Ses kayıtlarınızı herkesle veya sadece arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz. Tıpkı Twitter'da olduğu gibi etiketler üzerinden trend olan konularda kendi sesinizi duyurabiliyorsunuz. whispto android iphone uygulama indir

40 binden fazla indirmeye ulaştı, artık hızlanmak istiyor.

Oğuzhan Urulu ve Ayhan Dorman tarafından geliştirilen Whispto, şimdiye kadar 40 binden fazla indirmeye ulaşmış. An itibariyle 22 bin aktif kullanıcıya sahip ve haftalık yeni kullanıcı edinme oranı yüzde 16; Yani belli bir ivme yakalanmış ve artık hızlanmak istiyor.

Bu noktada ünlülerin Whipsto'ya katılması kadar, Whispto'dan amatör seslerin ve komik karakterlerin ünlenmesi de girişimin büyümesini hızlandırabilir. Şimdilik popüler profilleri öne çıkararak ve Facebook & Twitter paylaşımları üzerinden bilinirliğini artırmaya çalışıyor. Mobili ilk sıraya alan (mobile first) bir girişim olsa da Whispto.com üzerinden de paylaşımlara erişmek ve diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak mümkün. Webde ses kayıt özelliği yer almıyor ama sesleri oynatmak açısından daha iyi bir deneyim sunuyor.whispto sesli sosyal ag twitter

BUBA'dan yatırım aldı ama eksikleri devam ediyor

Uygulamalarında reklam gösterimi için biraz erken davranan Whispto'nun yeni modeller kurgulamasının isabetli olacağını düşünüyorum. Zira BUBA'dan aldığı ilk yatırım girişimin belli bir süre gelirsiz ayakta kalmasına yardımcı olacaktır ki şu anda reklamların ne kadar kazandırdığı da ayrı bir soru işareti.

Ses gibi karakteristik bir özellik üzerinden giden Whispto, gelecek sürümde fotoğraf paylaşımı gibi özelliklerle kullanıcı etkileşimini artırmayı hedefliyor ama öncelikle mobil web tarafındaki eksiklerini kapatmasının daha iyi olacağını düşünüyorum.

Eğer siz de konuşmaya ve seslere önem veren biriyseniz veya sırf yeni bir şeyler denemek istiyorsanız Whispto.com'u ziyaret edebilir veya direkt Android (indir) ve iPhone (indir) indirerek kelimenin tam manasıyla 'sesinizi duyurmaya' başlayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.