Twitter,  ZipDial'ı satın aldı

Twitter, resmi blogu üzerinden Hindistan merkezli ZipDial adlı girişimi satın aldığını açıkladı. Bundan önce söylentileri çıkan, 30-40 milyon dolar seviyesinde gerçekleştiği konuşulan satın almada imzaların atıldığı bilgisi de kesinleşmiş oldu.

Bir pazarlama platformu olan ZipDial, insanlara telefon aracılığıyla çağrı yaparak kullanıcıların içeriğe erişimini sağlıyor. Gelişmekte olan ülkeler arasında sayılan Brezilya, Hindistan ve Endonezya gibi ülkelerde kullanıcıların online dünya ile ilk kez telefon aracılığıyla tanıştıklarını dile getiren Twitter, internet veri paketlerinin yüksek fiyatlarından dolayı kullanıcıların bu tarz arama yoluyla gelen içerik ve tekliflerine daha yakın oluyor.

ZipDial, içeriği sesli arama, SMS ya da uygulama bildirimi olarak sunuyor. Maç sonuçları, Bollywood yıldızlarının tweetleri ya da bazı film promosyonları ZipDial aracılığıyla hali hazırda gerçekleşiyor.

Satın almanın kesin bedeliyle ilgili bir açıklama yapılmayan satın almaya birlikte Twitter, Hindistan'daki etkinliğini de artırmış oldu. Böylece, Bangalore şehrinde bir mühendislik ofisine de sahip olmuş olan Twitrer, Hindistan operasyonunu ciddi anlamda büyüttü ve buradan benzer yapıdaki ülkere Twitter içeriklerini bir telefon aracılığıyla sunmaya başlayarak hizmet ithalatı yapabilir konuma gelecek. Günümüzde ülkemizde Twitter'ın SMS'le kullanımının da yaygın olduğunu söyleyebiliriz. Bakalım ZipDial'ı Hindistan sonra hangi ülkelerde Twitter için hizmet verirken göreceğiz.

Yorumlar
  1. İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    İlk Yorumu yazmak ister misiniz?

    Yorum Yazmak için Giriş Yap
Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.