E-ticaret platformu Pagegy, ödeme sistemleri çözümü için iyzico ile anlaştı
Ödeme Sistemleri

E-ticaret platformu Pagegy, ödeme sistemleri çözümü için iyzico ile anlaştı

Geçtiğimiz yıl tanıttığımız yerli e-ticaret platformu Pagegy, 2013 yılında kurulan ödeme sistemleri girişimi iyzico'nun çözümlerini kullanmak üzere firmayla anlaşmaya vardı.

Kullanıcılarının kendi e-ticaret sitelerini oluşturmasını sağlayan, özellikle küresel anlamda da iddialı rakipleri bulunan Pagegy, kullanıcılarının e-ticaret sitelerini kurmalarının ardından onlara iyzico aracılığıyla ödeme alma imkanı sağlayabilecek. E-ticarete giriş yapan kullanıcıları, sanal POS almak gibi zahmetli süreçlerden kurtarmayı amaçlayan bu sistem, özellikle Pagegy kullanıcılarının tercih etmek isteyecekleri bir çözüm olacak.

Pagegy aracılığıyla işe başlayan e-ticaret girişimcileri, kolay bir kurulumla birlikte 48 saat gibi kısa bir süre içerisinde ödeme altyapısını hazır hale getirebiliyorlar. iyzico aracılığıyla Pagegy kullanıcılar sahtecilik önleme ve izleme hizmetleri konusunda da bir çözüm sunmuş oluyor.

E-ticaret ve ödeme sistemleri alanında iki yerli girişimin birbiriyle ortaklık yapması tabii ki bizim dünyamız için oldukça güzel bir gelişme.

Yorumlar (9)
 1. Bugra Bugra

  Pagegy ve Sopsy gibi girişimler shopify örnek almaya çalışıyor ama gerçekten yanına bile yaklaşamıyorlar.

  Bir girişimin daha yok olup gideceğini görmek gerçekten üzücü.

 2. Kiril Kiril

  Umarım, yeni başlayanlar için Pagegy uygun olacak. Hayırlı olsun!

  Ama Rus olunca, yerelleştirmeyle ilgili yardım olabilirim.

  Mesela: meanings, suggestions, integrations ve benzeri

 3. Mehmet Erdoğan Mehmet Erdoğan

  Çok eskilerden beri kafamda olan projedir kişisel satış imkanı sunan siteler. Böyle bir projenin tutması beni sevdirir inşallah da tutar. Fakat bu işler de görsellik ve alt yapının ne kadar önemli olduğunu herkes biliyordur sanırım. Sitenize girdiğimde gözüme direk yazı fontunun tr uyumsuz olduğu çarptı. Burada haberi çıktığı için ve iyzico ile anlaşıldığı falan filan yazılarını okuyunca büyük bir projedir diye linke tıkladım ama daha yazı fontunu ayarlayamayan firma gözümde sıfırdır. Kendi sitesindeki yazı fontunu düzenleyemeyen firma site aldığımda teknik olarak benimle ne kadar ilgilenebilir?

  (Yorumum kişiseldir.Basit bir mevzuyu çok büyüttün diyenlere de saygım sonsuz.)

 4. M. Ö. Aydın M. Ö. Aydın

  Ya bu pagegy projesinin abartılı reklamı yapılıyor. Kusura bakmayın ama yöneticisi de gerçek girişimci olacak. Özenti iletiler, yapmacık sözler ile iş yürümüyor. Yakında arkadaş hayatın gerçekleriyle karşılaşır.

  Bu yazıyı webrazzi yayımlar, sen de okursan cidden tavsiyem başka projeye geç. Boşa kürek çekme aslanım.

  Webrazzi'de yayımlanan her proje uçsaydın oo oo :)

 5. Lale Ortaçgil Lale Ortaçgil

  Ufak tefek eksiklikleri olabilir ama bence gayet kullanışlı bir sistem. Şahsen teşvikiye'de butiği olan biri olarak kullanıyoruz ve memnunuz.

 6. Denedim pek kullanışlığı yok sistem hatalarını ilettim ama bir geliştirme olmadı. Örneğin, 15.90 bile giremiyordun belki şimdi düzelmiştir.

 7. Akın Cangüven Akın Cangüven

  iyzico komisyonlarını düşük göstermekle birlikte aslında oldukça zarar ettiren bir sistem. Komisyonları bir yana bırakıyorum, işyerine ödenen miktar için 3 TL banka transferi ücreti alıyor. bugün yapılan bir işlemi 3 hafta sonra size ödüyor. yarın yapılanı da yine 3 hafta sonra. yani hergün ödeme aldığınızda komisyonlar dışında 3er TL de havale ücreti kesiyorlar. Dönüp banka ücret alıyor diyemezler. Pardon hangi devirde yaşıyoruz? 2015 yılındayız; bir çok banka işletmelere ücretsiz transferler sağlıyor internet bankacılığı ile. Aslında bu kalemi kazanç kaynağı olarak görüyorlar.

  1. İbrahim Özkan İbrahim Özkan

   Havale ücreti 3 TL evet çok yüksek. 3 haftada sonra ödeme olayı da evet biraz uzun, fakat birçok banka bu şekilde çalışıyor. Birde şu açıdan bakmak lazım, şuan aldığınız bir ürünü 15 gün içerisinde iade edebiliyorsunuz. Yani bu süre içinde o para tam anlamıyla sizin olmuyor. Dolayısıyla 2 hafta gibi bir süreye çekilebilir.

  2. Çağatay Çağatay

   iyzico ile havale ücretleri ile ilgili irtibata geçtim bana bilgi vermeyi reddettiler. bu ücreti ödememek için hangi banka hesabı açmam gerektiğini sordum bilgi vermediler, peşinden bankamı aradım, hesabıma iyzico dan gelen transferler için herhangi bir işlem ücreti olmadığını öğrendim, havale ücreti adı altında alınan bu 3 tl ücretler hukuk dışıdır, müşteriyi yanıltmaktadır, iadesi için dava açmaya hazırlanıyoruz.