Yeni e-ticaret platformu Pagegy.com Türkiye ile birlikte Rusya ve Doğu Avrupa pazarlarını hedefliyor
E-Ticaret

Yeni e-ticaret platformu Pagegy.com Türkiye ile birlikte Rusya ve Doğu Avrupa pazarlarını hedefliyor

Pagegy.com, kendi e-ticaret sitesini açmak isteyen bireysel ve kurumsal kullanıcılar için yeni bir alternatif  olarak Haziran sonunda açılmış. Kurucuları arasında,Uzakrota.com ve Gezigoo projelerinin kurucusu Gökhan Erdoğan; Moskova'da yaşayan ve 37shoes.ru'nun kurucusu Hakan Aydemir ve iş adamı Akif Akay yer alıyor.

Kurucularının üzerinde durdukları konuların başında uluslararası müşterileri hedeflemek var. Şu anda Türkçe, İngilizce ve Rusça dillerinde yayın yapan siteye, kısa süre içinde Lehçe, Bulgarca, Sırpça, Boşnak ve Yunanca dilleri de eklenerek Doğu Avrupa açılımı sürdürülecek.

6 aylık bir sürede Bootstrap kullanılarak geliştirilen Pagegy.com, hemen her sektörden kullanıcıya hitap ediyor ve benzer platformlar gibi Paypal ile anlaşması bulunuyor. Gökhan Erdoğan, asıl amaçlarının müşterilerinin sadece yerel pazara değil Yandex Market, Ebay ve Gittigidiyor gibi sitelerde ürünlerinin yer almasını sağlayarak uluslararası birer marka haline gelmelerini desteklemek olduğunu söylüyor.

Pagegy

Türkiye'de e-ticaret pazarının büyüklüğü, güncel istatistiklere göre 14 milyar lira ve  Türkiye dışında da büyümek isteyen Pagegy'nin başta Sopsy, benimdukkan.com olmak üzere yerel ve Shopify ve Tictail gibi bilinirliği yüksek küresel rakipleri var. Kurucuları sitenin benzerlerinden şu anda SEO  uyumlı yapısı, chat modülleri entegrasyonu, gelişmiş filtreleme ve alt kategoriler oluşturulabilme özellikleriyle ayrıştığını söylüyor.

Screen Shot 2014-07-14 at 11.34.42

Buna karşın ilk etapta Pagegy'nin teknik olarak iyileştirilmesi gereken (mağazanızla ilgili bazı ayarları yaparken hata mesajları alabiliyorsunuz) yönlerini kusursuz hale getirmesi gerekiyor. Ekibin ilk etapta fazla iddialı adımlar yerine, müşterilerine - pazarlama ve satış desteği gibi - verdiği hizmetin kalitesiyle farklılaşarak, hedeflerini gerçekleştirmesi mümkün olabilir.

Ücretsiz deneme özelliği de olan Pagegy.com'u incelemek isterseniz burada.

Yorumlar (11)
 1. Osman Tuncer Osman Tuncer

  Türkçe bölümde Rurça içerikler görünüyor, ürün ekledim rusça bir uyarı aldım ekleyemedim, seo diye bir başlık var ama sadece anasayfa için geçerli, kredi kartı ödemesi usd alıyor ve nereden çektiği belli değil.

  3 dakikalık bir inceleme sonucu hüsran.

  1. Hakan Aydemir Hakan Aydemir

   Osman Bey, değerli görüşleriniz için teşekkür ederiz.Tabii ki bizde bu konuda sizlerden alacağımız geridönüşler neticesinde altyapımızı geliştiriyoruz.Öncelikle şunu belirtmeliyim tanınmış bir ödeme sistemi olan Paymentwall firması ile çalışmaktayız ve ödemeleriniz sistemde dolar karşılığı TL olarak kredi kartlarınızdan tahsil edilmektedir.

   Önerileriniz için [email protected] bizimle iletişime geçerseniz çok seviniriz.

   1. Osman Tuncer Osman Tuncer

    100 liralık bir alışverişin satıcıya masrafı ne kadar olacak paymentwall ile?

 2. Biraz vakte ihtiyacı olduğu aşikar ancak başarılı bir platform olarak alternatif yaratacağı kesin gibi. Aşırı kolay kurulumu ve hızı öne çıkan yanları gibi duruyor.

 3. Bu alanda hizmet kalitesi olarak Ganipara'yı daha iyi buluyorum. Ödeme alt yapısı kullanım kolaylığı tasarım açısından oldukça elverişli.

 4. çok başarılı.. diğer rakiplerini kolayca geride bırakabilecek gibi görünüyor.

 5. Ben de çok başarılı buldum, eksikleri tabii ki var ama süreç içerisinde daha da iyi olacaklardır.

 6. Şişirme bir haber. En az 10 şirket var bu işi layikiyle yapan. Neden durup durup Pagegy ile ilgili yazılar yayınlıyorsunuz ?

 7. Yolcu Iskender Yolcu Iskender

  Bir kaç dilde site yapmak kolay bir şey değil, e-ticaret ve satış odaklı bir şey yapmak zaten zor. Dışarıdan bakınca gözükmeyen ancak işin içinde teknik olarak yer alan kişiler için, API ile domain lookup, sitelerin subdomain olarak gösterilmesi, ödeme alt yapısının entegrasyonu, ödeme alt yapısının hedef pazar ile uyumu, kullanıcılardan para tahsil etme, marketing / landing sayfalarının geliştirilmesi, ürünün pirate ölçümlerinin yapılması gibi 5 sn de aklıma gelen yüzlerce detay var. Kurucularına sorarsanız size bu konuda kitap yazarlar diye tahmin ediyorum.

  Benim de benzer kategoride ürünüm var ve size kısaca özetleyebilirim: böyle bir ürün geliştirmek zor bir iş. Kendileriyle tanışmasam da şunu diyebilirim, arkadaşlar gayretli ancak haber için bir adım erken olmuş gibi görünüyor.

  Şişirme haber diyen, adını dahi tam yazmak istemeyen arkadaşa da biraz daha hoşgörülü olmasını tavsiye ederim, sonuçta hepimiz aynı gemideyiz, hepimiz kıyısından köşesinden başarının peşinden koşuyoruz, bu uğurda da birbirimize köstek değil, destek olmalıyız diye düşünüyorum.

  Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

 8. Selim Soydan Selim Soydan

  Tam komedi, atı alan üsküdarı geçmiş, bunlar da girip pazarda iş yapacaklar. http://www.tsoft.com.tr/Eticaret-Proje/e-ticaret-sitesi.php http://www.eticaret.cm/e-ticaret.referanslar.html http://www.bilginet.com.tr/cat/referanslar her birinde sadece referans listesinde 500 tane referans duruyor. Her biri on yıldan fazladır bu işi yapiyor. Sanki yep yen bir pazar var :)

  Türkiye'de Paypal ile e-tiaret mi yapilir, bu kadar bilgisizlikle başlayan yolun sonu çabuk gelir.

 9. Emir Kılıç Emir Kılıç

  bünyemizde üç adet e ticaret sitesi var bunlardan en yenisi deritel.com.tr sitesi her sitede farklı platformlar kullandık, hem iyi hem kötü bir taraftan farklılıklar, eksiklikleri görme fırsatı oluyor. Aslında hazır reçetelerde tam siz olmıyorsunuz