birFİKRİNmiVAR, 9. sezona merhaba diyor
Etkinlikler

birFİKRİNmiVAR, 9. sezona merhaba diyor

birfikrinmivar yeni sezon (1)Türkiye'nin en büyük girişimcilik yarışmalarından birFİKRİNmiVAR, yeni bölümleriyle bir kez daha hayallerini hayata geçirmek isteyen girişimcileri ekrana taşıyor.

Yapımcılığını Fuat Sami’nin üstlendiği birFİKRİNmiVAR, bu sene 360 TV ekranlarında her Cumartesi saat 20:00'de girişimcileri ağırlıyor.

Yayın hayatına başladığı günden bu yana tam 25 bin girişimciye direkt olarak ulaşan birFİKRİNmiVAR, başarı hikayelerine imza atacak yeni girişimcileri arıyor.

Ülkemizde girişimcilik bilincini televizyon üzerinden geniş kitlelere ulaştırması bakımından oldukça önemli olan yarışma başvuru almaya devam ediyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse binlerce başvurunun arasından seçilen iş fikirlerine program öncesinde bir eğitim desteği veriliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ve KOSGEB’in desteği sağlanıyor ve girişimciler bir çok yatırımcıyla temas kurma şansını yakalıyor. Aktif Bank yarışmanın yatırım sponsorluğunu üstleniyor.

Bu senenin jüri üyeleri arasında Yalçın Ayaydın, Murat Kolbaşı, Leyla Alaton ve Zuhan Mansfield gibi isimler de konuk olarak yer alacak.

Yorumlar (4)
 1. Buğra Buğra

  8. sezondaki hızlı soğutucu projesi cok iyiydi.

 2. Sedat Eratan Sedat Eratan

  Acun bir el atsa bu işe kısa sürede tüm girişimler sıçrama yapacaktır:)

 3. Aydoğan Şafak Aydoğan Şafak

  Proje kapsamında verdikleri ödüllerin hiçbirisi katılımcılara teslim edilmiyor. Program yöneticileri ciddi anlamda yanlış bilgilendirme sağlıyorlar. Bu konuda daha önceki programda ödül kazananlarla görüşerek bu bilgileri teyid edebilirsiniz. Özellikle ciddi destek beklentisiyle aylarsa bu programa katılan kişiler hayal kırıklığına uğruyorlar.

  Aktif Bank'ta yarışma öncesinde yatırım yapacağı firmalarında en az yüzde 51'ini talep ediyor. Girişimci ekosistemini geliştirmek gibi görünsede ciddi anlamda zarar veriyorlar.

  Birde program çok kısa aralıklarla çekiliyor. 15 gün gibi aralıklarda çekilerek girişimcilere ilerleme kaydedemediniz. 3 ay geçti bunu mu yaptın gibi sorular yöneltiyorlar. Program süresince birçok kişi yarışmadan çekildi. Yeni katılacaklara umarım faydalı olur bu bilgiler.

 4. Yanılmıyorsam başlayalı 3 hafta oldu