Girişim Ofisleri dizimizin bu haftaki durağı VitrinGez
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri dizimizin bu haftaki durağı VitrinGez

Alışveriş ve moda arama motoru VitrinGez.com, kurulalı henüz bir yıl olmasına rağmen hızlı bir büyüme yakalamış popüler bir girişim. Kurucu ortaklarından Natali Yeşilbahar, Ümit Öncel ve Nephan Baykal'dan oluşan Webrazzi TV ekibini ağırlayarak hem ekibi tanıtıyor hem de VitrinGez'in müşteri ve iş ortaklarına getirdiği avantajları anlatıyor. Girişim Ofisleri’nin diğer bölümlerini Webrazzi TV altında bulabilirsiniz.

Yorumlar (26)
 1. Natali Yesilbahar Natali Yesilbahar

  Gayet keyifli ve başarılı kurgulanmış çekim için teşekkürler Webrazzi ekibine! :) Uğurlu geldiniz, yeni projeler ile seneye başladık :)

 2. Arda Şenolçak Arda Şenolçak

  evi arabayı satın bu şirkete yatırım yapın, müşterilerin ihtiyaçlarını dinliyoruz, sürekli ürünümüzü geliştiriyoruz diyorlar ama 1000 tl fiyatı olan saati 1 tl fiyatla gösteriyorlar. muhteşem.

 3. görüntü kalitesi diğer proğramlara nazaran biraz kötü gibi geldi bana

 4. Mehmet Tütüncü Mehmet Tütüncü

  En "yenilikçi" girişim seçilmesi gerçekten çok ilginç, sadece Türkiye'de aynı mantıkla çalışan 3 - 4 farklı site var. Dünyadaki klonlarını hiç saymıyorum bile.

  Girişimi anlatırken üstünde durulan arama motoru ve filtreleme inanılmaz özellikler gerçekten...

  Ayrıca anasayfanın her yerinde farklı bir siteye link var, affiliate bu kadar mı düştü?

  1. Kerim Perez Kerim Perez

   Abi senin konu hakkında hiç bir fikrin yokmuş:)

   Türkiye'de affiliate model özellikle içerik siteleri tarafından hiç bir zaman dürüst uygulanmadı. Vitringez bu konuda yine çalıştığı markaları en çok düşünenlerden diyebilirim. (biliyorum çünkü denedim, test ettim)

   Son olarak işi kimin yaptığı çok önemli. Türkiye'de aynı mantıkla çalışan 3-4 siteden bahsetmişsin. Sence yeterli mi 3-4 site?

   Dünyadaki klonlardan bahsetmişsin bir de. Onu neden dedin bende anlamadım:) Dünyayı neden karıştırdın işin içine?

   1. Mehmet Tütüncü Mehmet Tütüncü

    En yenilikçi ödülü alması ilginç değil mi sizce de fikir, gelir modeli ve tasarımına kadar benzer siteler daha önce yapılmışken? :)

    Türkiye'nin bu konuda zayıf olması pek bir şey değiştirmemeli bana göre. Hele ki İngiltere lafı geçiyorsa dünyayı da karıştırmak gerekir.

    Ayrıca ben pastadan pay alma çalışmasına karşı değilim ama inanılmaz fikir, çok yenilikçi diye anlatmamak lazım :)

   2. Kerim Perez Kerim Perez

    Mehmetciğim,

    Mor boxer yazdığında bile sana mantıklı sonuçlar gösteren bir arama motorundan bahsediyoruz, sen tasarım falan diyorsun=)

    Moda arama motoru bu. Behance'den fırlamış olmasını bekleyemeyiz. (mesela google'ın tasarımına ve ne işe yaradığına bakalım)

    (Bu arada az önce denedim, mor kaftan yazınca bile sonuç gösteriyor, hepsi de gerçekten mor kaftan=) Sen düşün artık siyah abiye elbise arayan bir kadının tek sekmede ne kadar çok sonuçla karşılaşacağını.)

    Mobil devrine girdik abi, Tek sekmede bol iş yapabilmek çok önemli.

    Bir de JCI ekibini fazla sorgulamayalım istersen:)

    Öptüm.

 5. Muhammet Şiş Muhammet Şiş

  Mobil kullanimda video izleme durumlarında sıkıntı mi var ?? Yukaridaki videoyu açtığımda ekranda yerleşmiyor, taşıyor.. Bilginize..

  1. Uyarınız için teşekkürler. Derhal ilgileniyoruz.

   1. Yasin Yasin

    Video çalışmıyor, bir bakar mısınız?

 6. Vitringez kısa süre içerisinde oldukça hızlı gelişti. Ofiste oldukça samimi gözüküyor. Başarılar dilerim.

 7. Muammer Muammer

  Kurucu ortak beyefendi el sallarken çok mütevazı gözüküyor. Etrafta boşbeleş kasıntı tipleri görünce abiyle ortak olasım geldi.

  1. Coşkun Soysal Coşkun Soysal

   Kendisiyle büyük sayılabilir bir IT ortamında çalışma fırsatım oldu. Ekibi ile çok uyumlu bir yöneticiydi. Tespitinizin doğru olduğunu düşünüyorum. :)

  2. %100 doğru tespit. :)

   Vitringez tam bir yıldızlar takımı. Oldukca başarılı gidiyorlar, devamını diliyorum.

 8. Bora Ersezen Bora Ersezen

  vitringez bir girişim yanında ayrıca sosyal sorumluluk konusundaki destekleri ile de öncü bir web girişimidir tebrik ederim.

 9. Deniz Deniz

  Gayet başarılı gittiğini düşünüyorum. Kendileriyle çalıştık. Biz memnun kaldıysak mutlaka başka memnun kalanlar da vardır. Başarılarının devamını dilerim.

 10. Murat Erdör Murat Erdör

  2014 senesinde neredeyse sektördeki bütün ödülleri alan bir girişimi öncelikle tebrik etmek gerekir diye düşünüyorum. Vitringez ekibini tanıyan birisi olarak da bunu fazlasıyla hak ettiklerini düşünüyorum çünkü hep proje peşinde koşturuyorlar ve daha da önemlisi bunu gerçekleştiriyorlar. Ortak bir çok müşterimiz var ve onların ağzından Vitringez'den çok memnun olduklarını duyduğum için herkesin nezdinde de tebrik ediyorum.

 11. Hakan Topçu Hakan Topçu

  Abartılan bir proje. Kesinlikle benzer bir çok site var ve vitringez kullanışlı bir yer değil.

 12. Ali Yıldırım Ali Yıldırım

  bi günde sonteklif.com ,ereyon,tozlu.com,aktifsepet.com gibi anadolu firmalarını gezin hep İstanbul odaklı sanki e-ticaret ve diğer başarılı girişimler başka şehirlerde yok bide Türkiye'nin başarılı girişimlerini geziyoruz diye başlıyorsunuz bakın bir tek bir anadolu firması varmı yurt dışına gidip kendi anadolu şirketlerinizi görmezden gelmeniz webrazzi için kötü bir davranıştır,

 13. Uğur Uğur

  Alındığı söylenen ödüllerle yapılan iş arasında ciddi bir uyumsuzluk olduğunu düşünüyorum. Evet, yapılan iş gerçekten yenilikçidir, yeni bir fikir veya yöntem ortaya konmuştur, bu tür ödüller alınabilir. Yalnız burada standart bir aggregation işlemi yapılmış, buradan nasıl Türkiye'nin en iyi girişimi ikincilik, en yenilikçi şirket veya girişimi gibi ödüller alınmış. Ya ülke son derece kısır ve hiçbirşey çıkmıyor ya da kişisel bazı ilişkiler çok ön plana çıkarak buraya etki etmiş. Burada yenilikçilik gibi bir şey olduğunu iddia etmek gerçekten ilginç. Bu tür ödülleri artık en gayretli veya en çok müşteri alan şirketler gibi verseler daha iyi olur, çünkü uzun süredir yenilikçi bir site veya ürün göremiyoruz ama bu kategörilerde ödüller veriliyor.

  1. Selda Duman Selda Duman

   Uğur Bey,

   Aggregation ne demek bilmiyorum ama, tam e-ticaret sitemi kapatmayı düşünürken vitringez'in yönlendirmeleriyle satış yapmaya başladık. Size ilginç gelen konuları daha çok araştırmanızı öneririm.

   1. Uğur Uğur

    Yaptığım yorum burada tanıtılan site, aldığını söylediği ödüller ve bu ödülleri verenlere ilişkindir. Arama işlemleri sonucu size yapılan yönlendirmelerle yapmış olduğunuz satışlar ayrı bir konudur, keşke yorum yapmadan önce ne söylemek istediğimi iyice anlayıp bilmediğinizi söylediğiniz kelimelerin anlamını öğrenseydiniz, muhtemelen o zaman bunları yazmazdınız.

 14. Melda Melda

  Vitringez'i özellikle kurum içinde bazı satın almalar için kullanıp çok zaman kazanıyoruz. Ödül veren kurumların ödül kriterlerini bilmeden de ödülü kimin hakeetii konusunda ahkam kesemeyeceğim. Ama şunu söylemek isterim ki, bir hizmet/ürün ortaya çıkarmak oldukça zorlu ve maddi manevi çok destek isteyen bir süreç. Bunu ortaya çıkarıp, hem de uluslararası ödüller de alan bir firmayı demotive etmeden tebrik etmek gerekir önce. Ben kendi adıma hem girişimciler ile gururlandım hem de aklıma gelen hiç bir fikri şimdiye kadar hayata geçirme azim ve cesaretini gösteremediğim için hayıflandım. Başarılarının devamını diliyorum.

 15. Deniz Çelik Deniz Çelik

  bu videyu izlemek için işkence gibi...

 16. CoFounder Önder ' in oturduğu koltukla diğer yazılımcıların oturduğu koltuk arasında fiyat uçurumu var gibi görünüyor. Yazılımcılara iyi koltuklar alın :)

  1. Ben Önder Bey ile konuştum. Günde yarım saat koltuğu bize verecek. Çok düşüncelisiniz!

   Önder Bey'i çok seviyoruz laf söyletmeyiz!