Son dönemin yükselen yıldızı dublaj uygulamaları

Instagram'ın video özelliğinin ve Vine'ın hayatımıza girmesiyle birlikte hepimiz akıllı telefonlarımız aracılığıyla daha çok video çekmeye ve paylaşmaya başladık.
Son dönemin yükselen yıldızı dublaj uygulamaları

dublaj-uygulamalari-webrazzi-featuredInstagram'ın video özelliğinin ve Vine'ın hayatımıza girmesiyle birlikte hepimiz akıllı telefonlarımız aracılığıyla daha çok video çekmeye ve paylaşmaya başladık. Sayıları ciddi sayıda artan Instagram ve Vine fenomenlerinin en önemli formüllerinden bir tanesi de tabii ki gündemdeki olaylarla, internetin diğer fenomen haline gelmiş olaylarıyla ilgili videolar çekebilmesi ve bunları esprili şekilde dile alabiliyor olmasıydı.

Bugüne kadar hızlı yükselişe geçen Instagram ve Vine hesaplarında görüyoruz ki, bu videoları çeken kişilerin animasyon, kurgu ve video düzenleme açısından oldukça yetenekli ellerin elinden çıkmasıydı. Gündemdeki popüler repliklerin dublajının yapılması ve lip-sync gibi işler en çok sevilen videolar arasına girmeyi başardı.

Son dönemde oldukça yaygın olan, AppStore'da her zaman en çok arananlar listesinde yer alan dublaj uygulamaları Instagram ya da Vine kullanıcılarına, bu tarz dublaj video içerikleri üretmek konusunda bir araç sunuyor. Böylece hiçbir video düzenleme aracına gerek kalmadan kendi dublaj videolarınızı yayınlayabiliyorsunuz. Şimdi kısaca çok ön plana çıkan bu iki uygulamaya göz atalım.

dubblajDubblaj

2012 yılında kurulan FreshApps LLC tarafından yayınlanan Dubblaj.com uygulamasında zengin bir yerel kütüphane bulunuyor. Sürekli olarak yeni seslerin de eklendiği Dubblaj uygulamasının hem iOS hem de Android versiyonu ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamanın iOS versiyonunu buradan, Android versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

dubmashDubsmash

Dubsmash, Berlin merkezli Mobile Motion GmbH tarafından geliştirilen bir dublaj uygulaması. Türkiye ile birlikte pek çok yabancı seslendirme de bu videoda sizi bekliyor. Dubsmash'in  yabancı ses kütüphanesinin Dubblaj.com'a nazaran biraz daha geniş olduğunu söyleyebiliriz. Dubsmash'in iOS (iPad uyumlu) versiyonunu buradan, Android versiyonunu ise buradan indirebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.