Finans dikeyinde kariyer portalı girişimi: thebridgecareers.com

Finans dikeyinde kariyer portalı girişimi: thebridgecareers.com

Günümüzde pek çok internet işinde gördüğümüz dikeylere yönelme artık kariyer alanında kendini göstermeye başlıyor. Dünyada da örneklerini gördüğümüz, sadece finansal alanlara odaklanmış iş/işçi bulma web sitelerinin bir yerli örneği de thebridgecareers.com adı altında 1 yıldan beridir faaliyet gösteriyor.

The Bridge, Türkiye'de faaliyet gösteriyor ancak bir expat tarafından kurulmuş. thebridgecareers.com'un kurucusu Lena Dmitrieva daha önce çalıştığı insan kaynakları firmasında İstanbul'dan sorumluyken, Türkiye'de bu alandaki potansiyeli ve fırsatı görüp, kendi şirketini açmaya karar veriyor. Türkiye'de bir şirket kurmanın İngiltere'de bir şirket kurmaya nazaran çok daha meşakkatli olmasını vurgulayan ve bürokrasi yaşattığını söyleyen Dmitrieva, İstanbul'un ileride bölgenin finans merkezi olacağına inandığı için İstanbul'u seçtiğini belirtiyor.

Özellikle finans alanına odaklanmış bir rakibi olmayan thebridgecareers.com, hem iş arayanlar hem de işverenler için bir platform. İşverenler CV'lerini The Bridge ile paylaşıyorken, işverenler ise farklı modellerle The Bridge'in müşterisi olabiliyor. The Bridge Careers'ın müşterileri farklı fiyatlarla tek ya da toplu iş ilanı verebiliyor, siteye yıllık olarak üye olabiliyor veya CV'lerin yer aldığı veritabanına erişim sağlayabiliyor.

Dmitrieva, tek başına kurduğu şirkette şu anda 6 kişi olduklarını ve bu yıl da büyüyeceklerini belirtiyor. Son 12 ayda, 400'den fazla iş ilanının yayınlandığı bilgisini paylaşan Dmitrieva, CV koçluğu yaparak iş arayanlara da hizmet verdiklerini belirtiyor. thebridgecareers.com, içerik konusunda da önemli bir bilgi bankası olmak amacıyla yola çıkmış. Web sitesinde, finansın farklı alanlarıyla ilgili ziyaretçileri bilgi sahibi yapacak içerikler ve kariyer tavsiyeleri de bulunuyor.

the-bridge-web

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.