Intel, giyilebilir teknolojilere odaklanan Vuzix'e 24.8 milyon dolar yatırım yaptı
Yatırım

Intel, giyilebilir teknolojilere odaklanan Vuzix'e 24.8 milyon dolar yatırım yaptı

Intel, giyilebilir teknoloji alanında faaliyet gösteren, son tüketici için özellikle akıllı gözlük ve akıllı cam teknolojileri üstüne çalışan Vuzix'e 24.8 milyon dolar yatırım yaptı.

Vuzix 1997'de kurulan bir şirket ve şu anda 39 patenti bulunuyor. Bununla birlikte 10 patenti de şu anda lisanslanmayı bekliyor. ABD, İngiltere ve Tokyo'da ofisleri bulunan Vuzix, Intel'den aldığı yatırımdan sonra daha da güçlü bir hale gelecek.

49,626 adet Vuzix Seri A hissesi satın alan Intel, bundan böyle Vuzix'in yönetim kurulunda da söz sahibi olacak. Şu anda 5 kişilik üst yönetime, Intel'in atayacağı 2 yönetici eklenecek ve Intel şirkette alınacak kararlar konusunda etkili olacak.

Bildiğiniz gibi Intel çok kısa süre önce Google Glass ile flörtleşmişti. Dünyanın lider işlemci ve teknoloji şirketlerinden biri olan Intel'in, giyilebilir cihazların kalbine girmek olduğuna hiç şüphe yok. Bu durumda bu alanda girişimlere yatırım yapması da tartışmasız bir kazan-kazan ilişkisinin sonucu.

Yorumlar (2)
  1. Yakın zamanda hatta 10 yıla kalmaz mağazalarda giyilebilir teknolojilerle karşılaşırız kesin insanlık için çok büyük bir gelişim olacak önümüzdeki şu 25 yıl

  2. Firma Firma

    Dünyadaki teknolojik gelişmelere bakıyorumda çok kısa bir süre zarfında insanlık teknolojide büyük sıçramlar yaptı daha şu geçen asırdaki dünyaya bakın ve şimdiki arada muazzam farklar var