Apple, Steve Jobs'ın istemediği akıllı kalem patentini aldı

Apple, Steve Jobs'ın istemediği akıllı kalem patentini aldı

apple akilli kalem tablet 2Her zaman yenilikçi adımlar atması beklenen Apple, son yıllarda bu beklentilere bir türlü karşılık veremedi. Apple Watch ile bu dönemi geride bırakmak isteyen Amerikalı şirket, bu kez Steve Jobs'ın istemediği 'akıllı kalem patenti' ile sürpriz yapma peşinde.

Amerikan Patent Dairesi tarafından kayıt altına alınan 8,922,530 numaralı patent, Apple'ın yeni akıllı kalem planını açığa vuruyor.

İvme ölçer ve kablosuz kullanım gibi özelliklere sahip kalemin farklı materyaller üzerinde hatta havada (herhangi bir yüzeye temas etmeden) çizim yönetme yeteneğine sahip olduğu ve farklı ekranlar arasında eş zamanlı görüntü paylaşımı yapabileceği görülüyor.

apple akilli kalem tablet

Samsung'un özellikle Note serisi akıllı telefonlarda bir standart olarak sunduğu akıllı kalemler, geçmiş yıllarda farklı şekillerde de karşımıza çıkmıştı. Apple'ın bu kalemi ne zaman üreteceği meçhul ve belki biraz geç kalındı ama yine de Apple dokunuşunun merak uyandıracağını söyleyebiliriz.

Diğer yandan Apple'ın akıllı kalem patentinin ilk olarak 2010 yılında Aleksandar Pance tarafından kayda geçirilmiş olduğunu ekleyelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.