Hizliceviri.com, birinci yaşını 320 bin TL'lik yatırımla kutluyor
Girişim

Hizliceviri.com, birinci yaşını 320 bin TL'lik yatırımla kutluyor

hizliceviri.com cevirmen ceviri tercumanYeni haftaya yeni bir yatırım haberiyle giriyoruz. İnternet üzerinden çeviri hizmetleri sunan HizliCeviri.com, 1. yaşını 320 bin TL değerindeki yatırımla kutluyor.

HızlıÇeviri, Aralık 2013'te çeviri hizmeti arayanlarla çevirmenleri buluşturmaya başlamıştı ve yatırımcılarla görüştüğünü Nisan ayında sizlerle paylaşmıştık. Henüz aldığımız bilgiye göre Galata İş Melekleri (GBA) ve BIC Angel Investments üyesi melek yatırımcılar* HızlıÇeviri'nin potansiyeline inanarak 320 bin TL yatırım yapmış.

GBA_BIC_HizliCeviri_Yatirim

12 dilde çeviri hizmeti sunan HızlıÇeviri, karşılıklı olarak internet üzerinden metin aktarımı esas alıyor ve ödemenin de internet üzerinden alıyor. 15 ülkeden 500 çevirmen ile çalışan girişim, hukuktan teknik konulara, web sitesi yerelleştirmeden pazarlamaya kadar geniş bir yelpazede çevirilere aracılık ediyor.

Projelerin teslim süresini kullanıcılara bildirerek iş planının devamlılığını sağlamayı amaçlayan HızlıÇeviri, bu sayede müşteri sadakatini de yakalamayı amaçlıyor.

Hedefte yurtdışına açılmak var

HızlıÇeviri Kurucu Ortağı Serkan Haşlak'tan aldığımız bilgilere göre bu yatırımla beraber yerel pazarda güçlü bir portföy oluşturmak, ekibi büyütmek ve akabinde yurt dışına açılmak hedefleniyor.

Yatırımcı ağını geniş tutmalarının nedenini de büyümeyi hızlandırmak olarak açıklayan Haşlak, 2014'te 3.5 milyon kelimelik iş hacmini geride bıraktıklarının ve bunun ciddi bir bölümünün yurtdışından geldiğinin altını çiziyor

hizliceviri.com cevirmen tercuman Hemen hatırlatalım Nisan ayında 1 milyon kelime çevirisi yapıldığını paylaşmıştık. Yani yüzde 250 oranında bir artış söz konusu ve bu büyüme HızlıÇeviri'nin geleceği hakkında olumlu düşünmeyi kolaylaştırıyor.

Diğer yandan HizliCeviri'nin alan adı uzantısında .net'ten .com'a geçtiğini farketmişsinizdir. Geçtiğimiz günlerde hizliceviri.com'un 6,666 TL'ye satıldığını farketmiştim ve alan adının doğru adrese gittiğini görmüş oldum. Bu küçük yatırımı da HizliÇeviri'nin attığı doğru adımlar arasına ekleyebiliriz.

*Yatırımda yer alan isimler; BIC Angel Investments yatırımcılarından Tolga Ürkmezgil, Çağlar Karataş, Ralf Rıfat Ruso, Sinan Güler, Joachim Behrendt ve Yusuf Azoz, Galata İş Melekleri'nden Kaan Boyner, Emre Kurttepeli, Uğur Şeker, Önder Öztarhan, Umur Özal, Alemşah Öztürk, Ahu Serter, Arif Akdağ, Cem Soysal, Erinç Özada, Melih Ödemiş.

Yorumlar (14)
 1. Yasin Canli Yasin Canli

  .net alan adıyla başlamalarına kızmıştım ama sonradan .com'u almaları çok doğru olmuş.

 2. Emek Kirbiyik Emek Kirbiyik

  Tebrikler! Eminim işinizi bu yatırımla daha iyi hala getireceksiniz…

 3. Teknomol Bilgisayar Teknomol Bilgisayar

  başarılarının devamını diliyorum.

 4. Hizliceviri sürekli kullandığım başarılı bir proje kurucusu Serkan çok başarılı bir girişimci daha çok haberlerini alacağız gibi:) tebrikler!

 5. Türkiyenin gururu olacak makine çevirisi sitesini yazıyorum, inşallah çözüm ortağı oluruz sizinle.

 6. Serkan cok calisti ve emeginin karsiligini aldi. Cok ornek bir girisimci. Tebrikler hizliceviri.

 7. Tebrikler..

 8. Mukemmel haber cok daha iyi olacak

 9. 17 kişi 320.000 tl yatırım mı yapmış . :-)

  Vay Türkiyem Vay.

  Hasan Aslanoba nın heykelini her internet şirketi sanırım başucuna koymalı.

  Bilmiyorum.Ben mi yanılıyorum ama.10-20000 tl bandında olan yatırımlar, buralarda haber almamalı gibi düşünüyorum.

  Bizim internet te ki gerçek seviyemiz bu mu sorusunu akla getiriyor.

  Üzücü çok üzücü bir durum

  1. kesinlikle katılıyorum...

 10. Kudret bey katılıyorum düşüncelerinize. Sonuçta damlaya damlaya da olsa Hızlı Çevirinin işine görecektir. Hal böyle iken girişimci olmanın bir espirisi yokki, 20.000 tl her girişimci işine yatırıyordur, o kadar stress ve emek yerine gidip bir yere yatırım yapmak daha temiz. Angel kavramının saygınlığı gözümde erimeye başladı. Bu komisyon angel lardan oluşuyorsa, Aslanoba haremdir :)

 11. Güzel bir proje, başarılar. canliceviri.com ve enhizliceviri.com için de projeler hazırlanmalı. Bu alanadlarını almak veya projelendirmek isteyenler bizimle irtibat kurabilir.

  İyi çalışmalar

 12. Uğur Uğur

  Türkiye'deki yatırım ortamının güdüklüğü ve her konuda girişimcilerin neden çıkmadığını anlatan güzel bir örnek. Bu rakamlar gerçekten komik düzeyde, hele 20 kişi biraraya gelip bu yatırımın yapılmış olması da ağlanması gereken bir durum.

 13. Birde metinleri tercüme etseler çok iyi olurdu. Çeviri için gönderdiğim orijinal metinle yabancı dile çevirildi diye bana gönderilen metinin hiç alakası yoktu. 2. defa tercümana para vermek zorunda kaldım. Ciddi iş yapmıyolar