Mutlubiev.com: Temizlik ve çocuk bakımı hizmetlerinde yeni bir seçenek
Girişim

Mutlubiev.com: Temizlik ve çocuk bakımı hizmetlerinde yeni bir seçenek

mutlubiev.com-temizlik-cocuk-bakim-hizmetiMutlubiev.com, ev temizliğinden çocuk bakımına kadar hizmet alanındaki ihtiyaçlara yanıt veren yeni bir girişim. Pazaryeri modeliyle değil, kendi sigortalı uzman çalışanlarıyla müşterilerine hizmet veriyor.

Geçtiğimiz Kasım ayı başında Tayga Baltacıoğlu ve 3 ortak tarafından hayata geçirilen Mutlubiev, şimdilik 22 kişilik bir hizmet kadrosuna sahip. Sunduğu hizmetleri temizlik ve çocuk bakımı ikiye ayırıyor ve profesyonel kişilerle çalışmaya özen gösteriyor.

mutlubiev.com temizlik cocuk bakim hizmeti

Aldığımız bilgilere göre temizlik görevlilerinin bir iş ortağı üzerinden sertifika almasını, çocuk bakımı ve aynı zamanda çocuklara sosyal ve akademik destek veren kişilerin de adli sicil kayıtları ve sağlık raporlarının yanı sıra kişilik ve uygunluk testinden yüzde 75 olumlu sonuç almasını bekliyor. Okul derslerine yardımcı olabilecek çocuk bakıcıları da sistemde yer alıyor.

Şimdilik sadece İstanbul'da hizmet veriyor

Tahmin edebiceğiniz gibi Mutlubirev'in hizmet verdiği ilk il İstanbul ve belli semtlere yoğunlaşıyor. Ankara, İzmir ve Bursa'da hizmet vermeye başladıktan sonra da yurtdışına açılmayı hedefliyor. Türkiye'de holdinglerle yapılacak anlaşmalar üzerinden hızlı bir büyüme hedefliyor. Ayrıca yaşlı bakımı alanında da hizmet vermek istiyor.

Mutlubirev'in yurtdışına açılma hedefine ulaşması uzun vaadede belki gerçekleşebilir ama Türkiye'de pazar rekabetinde profesyonel bir yaklaşım sergileyerek rakipleriyle arayı kapatması istemesi son derece mantıklı görünüyor. Kimin ne kadar başarılı olacağını elbette zaman gösterecek.

Yorumlar (8)
 1. Renklidergi Renklidergi

  yuvarlak anlatımlı anlaşma maddeleri soru işaretleri oluşturyor:

  "- Etrafın tozları alınır.(kontrol amaçlı)" Ne demek?

  Banyoda

  "- Ulaşabilinen yerlerin tozları alınır"

  yatak odası

  - Mobilyalar ve görülen yerler temizlenir.

  Yapılmayacak şeyler:

  - Ağırlığı 20 kg den fazla eşyaları taşımak. (hangi birini tartacaksın eşyanın???)

  - Normalde ulaşılamayacak tehlikeli yerleri makinayla silmek. (nere ki bura?)

  - Erimiş ve tehlikeli maddeleri temizlemek.

  - Camları dışarıdan temizlemek.

  EKSTRALAR:

  Ekstralar

  Buzdolabı Temizliği 5 TL Dolap Temizliği 5 TL Cam Temizliği 10 TL Fırın Temizliği 5 TL Kıyafet Ütü 5 TL Halı Temizliği 20 TL Balkon Temizliği 5 TL

  Biz yine Ayşe ablayla, Fatma bacıyla devam....

  1. Ferhat Kiliçarslan Ferhat Kiliçarslan

   Yorum harika. mutlubi ev - mutlubi yorum olmuş

   1. Renklidergi Renklidergi

    Estağfurullah, lakin bunca emek, bunca çaba ve yukarıda yazdığım yorumları 5 dk'da yazdım. Ve ben hedef kitleden biriyim ve bir "erkek" olarak bunları yazıyorum. Temizlikçiyi tutacak olan kişi "kadın" yani "evin hanımı"

    Bir ev hanımı daha neler yazardı kim bilir?

  2. Doruk Tekin Doruk Tekin

   Anlaşma maddeleri doğabilecek ihtilaflar için gerekli ve önemli ama yazdıkları maddelere birebir uyarlarsa müşteriyi tatmin etmeleri zor. Bunlara takılmadan total bir müşteri deneyimi yaşatmaları gerek.

   Yurtdışı planı güzel ama zaten bu iş başarılı olursa çok kısa sürede TR'de henüz ulaşmadıkları şehirlere klonları açılır. Klonlar işi iyi yaparsa rekabet etmek zor olur, kötü yaparsa sektör kötü anılacağı için bu sefer de onu kırmaları zor olur.

   Yurtdışına gelene kadar başka şehirlerde olmak istiyorlarsa çok hızlı bir şekilde yatırım almalı, olmuyorsa da sadece İstanbul'a odaklanmalılar. Büyüme stratejilerini pivot etmeden geleceklerini pek parlak görmüyorum maalesef.

  3. Mutlubiev Mutlubiev

   Merhabalar,

   Öncelikle gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

   Sorularınızı cevaplamak bizim için önemli.

   Kontrol amaçlı etrafın tozunun alınması mutfak temizliği sonrasında hiç bir hata olmaması için yapılan son kontroldür.

   Banyodaki ulaşabilinen yerlerin tozlarının alınması ise ışık açma kapama, sifon düğmesi gibi detaylı noktaların temizlenmesini kapsamaktadır.

   Mobilya ve görülen yerlerin temizliği odada olan herşeyin eksiksiz bir şekilde temizlenmesini anlatmaktadır.

   Yapılmayacak şeyler konusunda,

   Tabiiki tartı kullanmıyoruz fakat çalışanlarımızın sağlığı bizim için çok önemlidir. Ağır mobilya türü şeylerin kaldırılması ve taşınması yapamayacağımız konular arasında yer almaktadır.

   Cam ve tavan araları olan yerlerde merdiven yardımıyla çıkmak, camları dışarıdan çeşitli aletler yardımıyla temizlemek tehlike arz ettiğinden bu riskleri alamıyoruz.

   Erimiş ve tehlikeli kimyasal maddeler olurda evinizde var ise temizlik profesyonellerimiz bunun temizliğini yapmamaktadır çünkü bu ayrı bir uzmanlık isteyen sağlığı tehtid edebilecek bir durum.

   Extralar konusunda ise;

   Her işin bir değeri olduğundan dolayı bu özellikler extra zaman ve para tutmaktadır. Bu özelliklerin fiyatını minimumda tutarak müşterilerimize fazla yük olmaması için çalışmaktayız.

   Değerli sorularınıza umarım cevap olabilmişizdir.

   Herhangi başka bir sorunuzda her bizimle temasa geçebilirsiniz.

   Sevgilerimizle

   mutlubiev

   1. Renklidergi Renklidergi

    Rica ederim, ama bunu burada açıklamak durumunda kalmanız bir handikap. Bunu sitenizde yapmanız gerekli. İşin kapsamını biraz hızlıca yazıp geçivermişsiniz sanki...

    Samimiyetimle işinizi, çabanızı beğendiğim ve bu kısımları eksik gördüğüm için yazıyorum...

    Teşekkürler.

 2. Ashley Young Ashley Young

  Homejoy for Turkey.

 3. Şubat ayının sona kadar tüm günler dolu. Seçim yapılamıyor, talepte bulunulamıyor... Çaresiz terk edilen sayfa...