Modameyra.com tesettür dikeyinde Çanakkale'den dünyaya açılmak istiyor

Modameyra.com tesettür dikeyinde Çanakkale'den dünyaya açılmak istiyor

E-ticarette tesettür dikeyine odaklanan Modameyra.com, rekabetçi bir alanda kendine yer edinmek ve yurtdışında adından söz ettirmek istiyor.Canan Demir ve Sümeyra Nur Madak tarafından Ocak 2014'te Çanakkale'de kurulduğunu öğrendiğimiz girişim, tesettür giyiminde rakiplerine paralel bir strateji izliyor.Kendi dikeyindeki tasarımcılarla çalışıyor ve farklı kategorilerde geniş bir ürün yelpazesi sunmaya çalışıyor. Hem yurtiçine hem de yurtdışına satış yapıyor.

2014'te 1.5 milyon TL ciroya ulaştı

Aldığımız bilgilere göre şu anda günlük ziyaretçi sayısı 15-20 bin civarında olan Modameyra.com'un üye sayısı 35 bin. Bu yılki 1.5 milyon TL'lik cirosunu 2015'te 5 milyon TL'ye, günlük ziyaretçi trafiğini de 200 bine yükseltmek istiyor.

moda meyra tesettur giyim eticaretSatışlarının yüzde 50'sini yurtdışına yapmak istiyor

Toplam satışının yüzde 15'ini yurtdışından sağladığını öğrendiğimiz Moda Meyra, 2015'te önce İstanbul ofisini açmayı, ardından Asya ve Afrika ülkelerinde açacağı ofislerle bu bölgelerde aktif rol üstlenmeyi planlıyor. 2015 sonuna gelindiğinde ise yurtdışı satış payını yüzde 50'ye yükseltmeyi öngörüyor.Tesettür dikeyine Moda Meyra'dan önce adım atan ve yatırım alan benzer girişimler olduğunu pekala biliyoruz. Moda Meyra, aradaki bu farkı kişiye özel hizmet anlayışıyla kapatmayı amaçlıyor. Bu noktada Türkiye'de yakalanan çizgiyi, gönderim süresini 1 güne indirerek yurtdışına da hissettirmek istiyor.

Rekabetçi pazarda yatırım = hız

Yabancı yatırımcıların ilgisini çektiğini ancak anlaşamadığını öğrendiğimiz Moda Meyra, mevcut ilerlemenin kendilerini ileriye taşıyacak boyutta olduğunu, dolayısıyla yalnızca ciddi tekliflere açık olduğunu paylaşıyor. Ancak rekabetçi bir pazarda yatırımların hız kazanmakla eşdeğer olduğu malum. Hatta Hele ki Hong Kong gibi yabancı ülkelerin Türkiye tesettür pazarına bakışını da göz önüne alırsak 2015'teki rekabetin yatırım kararlarını değiştirebileceğini söyleyebilirim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.