Modameyra.com tesettür dikeyinde Çanakkale'den dünyaya açılmak istiyor
E-Ticaret

Modameyra.com tesettür dikeyinde Çanakkale'den dünyaya açılmak istiyor

E-ticarette tesettür dikeyine odaklanan Modameyra.com, rekabetçi bir alanda kendine yer edinmek ve yurtdışında adından söz ettirmek istiyor.Canan Demir ve Sümeyra Nur Madak tarafından Ocak 2014'te Çanakkale'de kurulduğunu öğrendiğimiz girişim, tesettür giyiminde rakiplerine paralel bir strateji izliyor.Kendi dikeyindeki tasarımcılarla çalışıyor ve farklı kategorilerde geniş bir ürün yelpazesi sunmaya çalışıyor. Hem yurtiçine hem de yurtdışına satış yapıyor.

2014'te 1.5 milyon TL ciroya ulaştı

Aldığımız bilgilere göre şu anda günlük ziyaretçi sayısı 15-20 bin civarında olan Modameyra.com'un üye sayısı 35 bin. Bu yılki 1.5 milyon TL'lik cirosunu 2015'te 5 milyon TL'ye, günlük ziyaretçi trafiğini de 200 bine yükseltmek istiyor.

moda meyra tesettur giyim eticaretSatışlarının yüzde 50'sini yurtdışına yapmak istiyor

Toplam satışının yüzde 15'ini yurtdışından sağladığını öğrendiğimiz Moda Meyra, 2015'te önce İstanbul ofisini açmayı, ardından Asya ve Afrika ülkelerinde açacağı ofislerle bu bölgelerde aktif rol üstlenmeyi planlıyor. 2015 sonuna gelindiğinde ise yurtdışı satış payını yüzde 50'ye yükseltmeyi öngörüyor.Tesettür dikeyine Moda Meyra'dan önce adım atan ve yatırım alan benzer girişimler olduğunu pekala biliyoruz. Moda Meyra, aradaki bu farkı kişiye özel hizmet anlayışıyla kapatmayı amaçlıyor. Bu noktada Türkiye'de yakalanan çizgiyi, gönderim süresini 1 güne indirerek yurtdışına da hissettirmek istiyor.

Rekabetçi pazarda yatırım = hız

Yabancı yatırımcıların ilgisini çektiğini ancak anlaşamadığını öğrendiğimiz Moda Meyra, mevcut ilerlemenin kendilerini ileriye taşıyacak boyutta olduğunu, dolayısıyla yalnızca ciddi tekliflere açık olduğunu paylaşıyor. Ancak rekabetçi bir pazarda yatırımların hız kazanmakla eşdeğer olduğu malum. Hatta Hele ki Hong Kong gibi yabancı ülkelerin Türkiye tesettür pazarına bakışını da göz önüne alırsak 2015'teki rekabetin yatırım kararlarını değiştirebileceğini söyleyebilirim.

Yorumlar (11)
 1. Alper Tunga Alper Tunga

  Hayırlı olsun fakat bir kaç öneride bulunacağım; e-ticaret hızdan ibaret tamam ama iyi lojistik servisi şart bunun içinde. Bir diğer husus o logo olmamış. Kurumsal kimlik dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi. Ayrıca t-soft yazılım seo açısından zayıf; title meta ayarlarını düzgün yapın ya da farklı öneriler için bir uzmanla çalışırsanız iyi olur. Başarılar.

 2. Sitelerini çok başarılı buldum. Umarım dünyaya ciddi anlamda açılırlar...

 3. Nilgün Duman Nilgün Duman

  Site hoşuma gitti. Daha öncede girmiştim ama alışveriş yapmamıştım. Eskiden tesettürlü kadınlar için birşeyler bulmak çok zordu ama şuan gerçekten çok fazla çeşit var ve bu tarz sitelerin bu anlamda büyük faydası oldu. Siparişin 1 gün sonra elinde olmasıda gerçekten hoş bir durum. Bunu yapan çok az site var.

 4. Dilmen Erdinç Dilmen Erdinç

  modameyra.com 'dan kız arkadaşıma 2 kere hediye ürün aldım. 2 siparişte 1 gün sonra kız arkadaşımın eline ulaştı. Adamlar hızlı çalışıyor. Müşteri hizmetlerinde Ece Hanım diye bir arkadaş var her konuda bana çok yardımcı oldu.

  1. fake yorum. ayrıca ilerisi için bilgi, ben sipariş verip bir de müşteri hizm. muhatap oluyorsam o site başarılı değildir.

 5. 1.5 milyonun 1000tl sini verseniz size daha iyi logo yaptırabilirim

 6. Nisaya Aktütün Nisaya Aktütün

  Girişimcilerin Çanakkale de olması çok ilginç, e-ticaret ile ilgili tüm eğitimler istanbulda, tüm ajanslar İstanbul da.

  İlk yılında 1,5 milyon ciro demek, işi çözmüşler demek.

  İki bayan tarafından kurulması, sattıkları ürün gereği anlamlı ancak başarılı eticaret girişimlerinde sahibi bayan olanların sayısı yok denecek kadar az.

  %15 yurt dışı satış gayet çok iddialı

  Ayrıca tesettür giyim sitesi olupta altında T-Soft imzası olmasa şaşardım zaten. Sanki Google ile münhasırlık anlaşması yapmışlar, tesettür ile ilgili kelimelerde tsoft'un yapmadığı siteleri getirmiyor.

 7. Kadir Aslan Kadir Aslan

  T-Soft olarak kısa zaman içinde olağan üstü büyüme yakalayan Moda Meyra yazılım geliştirme hizmetlerini sağlamaktan memnuniyet duyuyoruz.

  "tesettür" kelimesinde Google arama motorunda ilk 5 sonuçtan 3 tanesinin T-Soft alt yapısı ile hizmet sağlayan müşterilerimizden olması SEO konusunda övünç kaynağımızdır.

  www.tsoft.com.tr

 8. Tesettür Tesettür

  Tesettür sektörü yükselen bir trend gösteriyor. Giren kazanır. Moda Meyra'nın başarılı olacağına inanıyorum.

 9. Hanimoda Hanimoda

  Tesettür giyim e-ticaret sektörünün içinde olan biri olarak hit ve ciroyu çok fazla abartılı buldum..

 10. Tesettür Tesettür

  Hit ve ciro hiç de abartılı değil. Yeni kurulan tesettür siteleri dahi yükselen trend ile birlikte bu cirolara çok rahat ulaşabiliyorlar.