İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi'nin düzenlediği ÇetinCeviz, vizyoner girişimcileri arıyor

İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi'nin düzenlediği ÇetinCeviz, vizyoner girişimcileri arıyor

Türkiye'de girişim yarışmalarına öncülük eden üniversitelerden İstanbul Teknik Üniversitesi, çıtayı biraz daha yükseltiyor. Silikon Vadisi'nin en iyi hızlandırma programlarından Y Combinator'a katılmayı hedef alan bir organizasyona imza atıyor.

İTÜ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi (GİNOVA) tarafından düzenlenen ve Çetin Ceviz adı verilen program, zor sorunlara teknolojik çözümler sağlayacak girişimcileri arıyor. En az bir üyesinin İTÜ öğrencisi (lisans, yüksek lisans ve doktora) olduğu, 2-3 kişiden oluşan takımların katılabileceği program dahilinde girişimcileri bir eğitim kampına sokarak son adımda Y Combinator'a kazandırmayı hedefliyor.

Takımlar String Ventures ile eğitim kampına girecek

Aşağıda paylaştığımız Çetin Ceviz ajandasına uygun olarak; tanıtım, ön eleme ve atölye süreçlerinden geçen 8 Çetin Ceviz takımı Y Combinator kampına katılabilmek için çalışacak. Bu girişimciler, daha önce Y Combinator'a 2 girişim kazandıran String Ventures kurucu ortaklarının (Emrah Yalaz ve Can Saracoğlu) desteğiyle YCombinator yaz programına girmek için hazırlanacak.

cetinceviz y combinator

Y Combinator, bildiğiniz gibi dünyanın bir çok ülkesinden yetenekli girişimcilerin birbiriyle yarıştığı ve girişimciler için oldukça itibarlı bir hızlandırma programı ama Çetin Ceviz programına seçilen 8 takım sadece Y Combinator için yarışmayacak.

Girişimcilere küresel başarı vizyonu kazandırmak isteyen program sonunda String Ventures tarafından takım veya takımlara 150 bin dolara kadar yatırım desteği de sağlanacak. Diğer yatırımcılar için de bir kapı aralanacak.

Tanıtım gününü kaçırmış olsanız da Çetin Ceviz programına başvuru yapabilir ve deneyimli bir ekiple girişiminizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Ülkemizdeki girişim yarışmalarının ve hızlandırma programlarının bu şekilde gelişmesi sevindirici bir durum. Üniversitelerde girişimcilik vizyonun aşılanmasıyla bu programları daha ileri bir noktaya çıkacağını ve bize de güzel haberler geleceğini tahmin ediyorum.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.