Firefox, Hello ile tarayıcı üzerinden görüntülü konuşma dönemini başlatıyor

Firefox, Hello ile tarayıcı üzerinden görüntülü konuşma dönemini başlatıyor

Mozilla, Yahoo arama motorunu kullananan Firefox web tarayıcısının 34. sürümünü yayınlayalı çok olmadı ama 35. beta sürüm indirilmeye hazır ve önemli bir yeniliği beraberinde getiriyor. Firefox 35 Beta ile görüntülü konuşma imkanı sağlayan Firefox Hello özelliği gün yüzüne çıkıyor.

İlk olarak Ekim ayında duyulmaya başlayan Firefox Hello, WebRTC kullanan tarayıcılar (Firefox, Chrome, Opera) arasında görüntülü görüşme imkanı sunan bir yenilik. Üstelik herhangi bir hesap bilgisi oluşturmaya gerek olmadan.

Oluşturulan özel bağlantı adreslerinin paylaşılmasıyla iki kullanıcı direkt tarayıcı üzerinden görüntülü konuşmaya başlayabiliyor. Adres bağlantısıyla uğraşmak istemeyenler Firefox hesabı oluşturup rehberlerini içe aktarabiliyor. firefox hello goruntulu konusma

Kişi rehberinizi Firefox Hello'ya aktardığınızda çevrimiçi arkadaşlarınızla hemen görüntülü konuşma başlatabiliyorsunuz. Mozilla'nın aşamalı olarak kullanıma açtığı yenilik TokBox platformu üzerinde geliştiriliyor ve tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunuluyor.

Facebook'un Skype destekli görüntülü görüşme özelliğini aklıma getiren Firefox Hello, performans sorunu yaşatmaması durumunda Mozilla'nın en önemli çalışmalarından biri olabilir. Kişi bilgilerinin ilk defa Firefox hesaplarına aktarılması ise Mozilla'nın sosyal anlamda yeni adımlar atmasını kolaylaştırabilir.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.