HesapAl, restoranlarda yeni bir alışkanlık kazandırmanın peşinde [Ödeme Sistemleri'14]

HesapAl, restoranlarda yeni bir alışkanlık kazandırmanın peşinde [Ödeme Sistemleri'14]

odeme sistemleri 2014 hesap al protel mobven Murat Sıcakkanlı  Emre YılmazDün Ödeme Sistemleri 2014 konferansında sahnede ağırladığımız girişimlerden biri de HesapAl idi. Mobven ve Protel ortaklığıyla kurulan Proven'in geliştirdiği HesapAl'ın restoranlarda masadan sipariş verme deneyimini nasıl başlattığını konuştuk.

Arda Kutsal'ın sorularını cevaplayan Murat Sıcakkanlı (Protel) ve Emre Yılmaz (Hesap.al), restoranlarda yeni bir deneyim sunma cesaretinin yine bir Webrazzi etkinliğinde (BiTaksi tanıtılırken) geldiğini paylaştı. Micros restoran yönetimi ürününün sağlayıcısı olan Protel, fikrin ilk sahibi olan HesapAl ile görüştükten sonra bu işi desteklemeye karar vermiş ve yola çıkılmış.

HesapAl, Ekim ayı başında yayına alınan MVP tipindeki Android ve iPhone uygulamalarıyla masada giriş (check-in), siparişi doğrudan mutfağa gönderme, uygulama veya garson aracılığıyla sonradan siparişe ürün ekleme gibi özellikler sunuyor. Uygulamalara kredi kartı eklenip ödeme yapılabildiği için hesap ödem süresi de oldukça kısalıyor.

İşletmelere özel uygulama da geliyor

İşletme özelinde yorum paylaşımına da imkan tanıyan HesapAl'ın kasadan işlem yapılan işletmeler için sipariş kurgusu, hesap öderken bahşiş bırakma, sadakat ve teklif kurguları üzerine çalıştığını da öğrendik.

Murat Sıcakkanlı'nın paylaştığı bilgilere göre işletmelere dönük bir uygulamanın çalışmaları da devam ediyor ve bu uygulama yakında HesapAl restoran POS’una entegre olduğu gibi restoran çalışanlarına bildirim gönderme ve takip sistemine sahip olacak. Bu sayede bir müşterinin HesapAl ile masaya giriş yaptığı, ürün sipariş ettiği, hesap ödediği ve mekandan ayrıldığı gibi bilgiler işletme çalışanlarına anında iletilecek.

Aşağıda tanıtım videosunu görebileceğiniz HesapAl'ın yeni bir müşteri alışkanlığı kazandırıp kazandırmayacağını görmek için biraz daha beklememiz gerekiyor ama kesinlikle iddialı bir girişim olduğunu söyleebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.