AutoCAD ve 3D Max öğrencilere ücretsiz
Teknoloji

AutoCAD ve 3D Max öğrencilere ücretsiz

Autodesk profesyonel yazılımlarını kutudan çıkarıp, daha geniş kitleler çin erişilebilir hale getiren şirketler arasına katıldı. Şirket, aralarında AutoCAD, 3D Max ve Sketchbook gibi yaygın kullanıma sahip programların olduğu tasarım yazılımını dünya çapında bütün öğrenciler, öğretmenler ve akademik kurumlar için ücretsiz olarak sunmaya başlıyor.

Autodesk'in 1 Aralık'ta paylaştığı haberde, Autodesk'in 188 ülkede, 800 bin ortaöğretim kurumu ve 680 milyon öğrenciye ulaşan profesyonel yazılımının artık ücretsiz olarak kullanılmaya başlanacağı bilgisi veriliyor. Autodesk, bu senenin başında Obama'nın ConnectED eğitim girişimini destekleyerek, yazılımını Amerika'da üniversitelerde ücretsiz olarak sunmaya başlamıştı.

autodesk 2

Şirketin yazılımını dünya genelinde ücretsiz sunmaya başlamasının da bu adımı tamamlayıcı nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Tahmin edeceğiniz gibi, Autodesk'in bu kurumlara yazılım satmaya çalışmak yerine, yazılımını bugün ücretsiz sunarak, yarın için temel bir ihtiyaç haline getirmesi çok daha akıllıca bir yöntem. Zira, Autodesk öğrenerek mezun olan öğrencilerin iş hayatlarında bu yazılımları yaygın şekilde kullanarak devam etmesi, şirketin kurumsal pazarda elini daha çok güçlendirebilir.

Autodesk, ücretsiz yazılımıyla birlikte, Autodesk Academy ve Digital STEAM Workshop adreslerinde tasarım eğitimini destekleyici ücretsiz içerikler sunuyor.

Autodesk'in eğitim sektörüne yönelik ücretsiz teklifleri için buraya gitmeniz gerekiyor.

Yorumlar (3)
  1. Ahmet Ozdemir Ahmet Ozdemir

    Ömür boyu ve süresiz ücretsiz değil. 3 yıllığına verilen bir lisans ve gerçekten çok işe yarayacak.

  2. Sedat Çöloğlu Sedat Çöloğlu

    Bu uygulama Türkiye'de de var.. http://www.avkomsoft.com/urunler/autodesk/ adresinde bununla ilgili bir bilgi paylaşılmış.. Birçok eğitim kurumunda da kullanılıyor..

  3. Kemal Ünver Kemal Ünver

    Ayrıca www.autodesk.com.tr/topluluk sayfasından eğitim içeriklerinin yer aldığı bloga erişebilirsiniz. Sorularınız olur ise yaşadığınız problemlerle ilgili http://forums.autodesk.com/t5/turkiye/ct-p/2062 adresindeki AutoCAD, 3Ds Max, Revit vb. programlara özel Türkçe forumlar var, uzmanlar tarafından ücretsiz teknik destek veriyorlar.