Dünyaca ünlü 'How to Start a Startup' dersini artık Türkçe altyazıyla izleyebilirsiniz

Dünyaca ünlü 'How to Start a Startup' dersini artık Türkçe altyazıyla izleyebilirsiniz

Dünyanın en etkili girişim hızlandırma programı Y Combinator ortaklarından Sam Altman, bu sene Eylül ayında Stanford University'de 'How to Start a Startup' adıyla girişimcilik dersi vermeye başlamış ve dersin çekimlerini de YouTube'a düzenli olarak aktaracağını açıklamıştı.

Marc Andreessen, Peter Thiel, Ben Horowitz ve Paul Graham gibi oldukça değerli isimlerin de konuk olarak yer aldığı 'How to Start a Startup' dersinin dünyanın dört bir yanında bulunan girişimciler için oldukça faydalı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sizlere daha önce haberleştirdiğimiz bu gelişmeyi tekrardan gündeme taşıyor olmamızın sebebiyse YouTube üzerinde yayınlanan dersin Türkçe altyazılarının hazırlanması.

İlk 9 derse Türkçe altyazı eklendi, çeviri süreci devam ediyor

Tayfun Uslu tarafından Türkçe'ye çevirisi yapılan seride şu an ilk 9 dersi Türkçe altyazıyla beraber izleyebilirsiniz. Bu arada Türkçe dil seçimi için video oynatıcının sağ altında bulunan ayarlar bölümünde, altyazı seçeneklerinden Türkçe'yi işaretlemeniz yeterli.

Türkçe olarak girişimcilik konusunda yeterince kaynak olduğunu söylemek güç. Her ne kadar bazı değerli kitaplar Türkçe'ye çevirilip ülkemizde yayınlanmış olsa da böylesine faydalı bir serinin Türkçeleştirilmesi gayet güzel bir gelişme. Biz de bu vesile ile Tayfun Uslu'ya bir de buradan teşekkür edelim.

Ders hakkında detaylı bilgiyi startupclass.samaltman.com'da bulabilirsiniz. Dersin video'ları ise YouTube'daki How to Start s Startup kanalında sizleri bekliyor.

Güncelleme: Dersin tamamı için Türkçe altyazı desteği eklendi

Tayfun Uslu'dan aldığımız bilgiye göre 'How to Start a Startup' dersinin tüm video'larına Türkçe altyazı seçeneği eklenmiş durumda. Yani dilerseniz 'How to Start a Startup' dersinin tamamını Türkçe altyazı eşliğinde izleyebilirsiniz.

Uslu; dersin YouTube üzerinde yayınlanan video'larına Türkçe altyazı eklemek dışında bir de nasilgirisimkurulur.com adresinde "Startupclass.co'dan Girişimlere Soru Cevap" başlığıyla küçük bir projeyi de hayata geçirmiş.

Görsel kaynak: Rawpixel/Shutterstock

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.