Avukatlara hitap eden yerli SaaS girişimi: Lawoud

Avukatlara hitap eden yerli SaaS girişimi: Lawoud

Hukuk sektöründe çalışan avukatları hedef kitlesine alan bir web tabanlı yazılım olan Lawoud, avukatların hukuk yaşantılarındaki her ihtiyacına çözüm üretmek amacı ile yola çıkmış.

Avukatların, mobil uyumlu birer web sitesine sahip oldukları sistemde, avukatlar müvekkellierinden, icra borçlularından ya da danışman olarak hizmet verdiği müşterilerden kredi kartı ile tahsilat yapabilir hale geliyor.

İsminden de anlaşılacağı üzere (İngilizce’de hukuk anlamına gelen "Law" ve bulutu ifade eden “Cloud” kelimelerinin birleşimi) bulutta çalışan bir uygulama olan Lawoud’un kurucu ortakları Ali Fehmi Turan ve aynı zamanda avukat olan ortağı Mustafa Bilal Günal

Lawoud hakkında bilgiler aldığımız Lawoud’un kurucu ortağı ve CEO’su Ali Fehmi Turan, ürünü geliştirmeye bu yılın Şubat ayında başladıklarını, Temmuz ayında ise beta test aşamasına geldiklerini aktardı. Ağustos ayında, Microsoft’un BizSpark programına kabul edilip bir teknoloji yatırımı da alan Lawoud, Eylül ayında ilk müşterilerinin kullanımına açıldı.

Screen Shot 2014-11-21 at 00.06.59

Avukatlar için bir basit düzeyde bir CRM ve iş yönetimi aracı olan Lawoud üzerinden SMS hatırlatmalı duruşma takvimi, dava dosyası paylaşım modülü, görev yönetimi ve takım çalışması modülleri de bulunuyor.

Hukuk bürolarının işini dijital ortamlara taşımasını sağlayan bulut bilişim temelli yazılım Lawoud’ın gelir modeli ise yıllık kullanım bedeli üzerine kurulu. Şu anda 799 TL’lik bir yıllık kullanım ücreti bulunan Lawoud’un iOS, Android ve Windows platformları için de mobil uygulamalarının geliştirilme aşamasında olduğu bilgisini aldık.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.