Ucuzu rafa kaldıran Bilio.com, dönüşüm sürecinin ardından yeniden hızlanıyor

Ucuzu rafa kaldıran Bilio.com, dönüşüm sürecinin ardından yeniden hızlanıyor

Türkiye'nin popüler fiyat kıyaslama sitelerinden Ucuzu.com, geçtiğimiz Temmuz ayından itibaren başlattığı kapsamlı dönüşüm sürecini tamamlıyor. Halihazırda Markafoni'nin çoğunluk hissedarı olan Naspers'ın şirketin geri kalan hisselerini de almasının ardından yoluna Bilio.com olarak devam edeceğini açıklayan Ucuzu.com, kısa süreli de olsa bir duraklama yaşamıştı. Markasını yeniden konumlandıran ve son dönemde reklam kampanyalarına ağırlık veren Bilio.com, Ucuzu.com'un bıraktığı yerden devam etmeye hazır.

Dünya çapından 13 ülkede fiyat karşılaştırma siteleriyle hizmet veren Naspers'ın dokunuşuyla ucuz sloganını da rafa kaldıran Bilio.com'un yenilenen imajı, bilinçli tüketiciye odaklanıyor. Türkiye'de Ucuzu.com adresinden on yıl boyunca hizmet veren şirketin Genel Müdürü Can Günay'ın eskisine göre radikal olabilecek "Biz aslında tüketiciye sadece en ucuzunu sunmuyoruz; en geniş seçeneği sunuyoruz" sözü de bunu destekliyor.

Dönüşüm sürecinde ürün ve e-ticaret mağazası sayılarında bir değişiklik yaşamasa da, trafik ve gelirlerinde geçici bir düşüş yaşayan Bilio.com, Naspers'ın benzer deneyimleri sayesinde bu farkı kapatmaya başlamış. Bir fikir vermesi için Ucuzu.com ve Bilio.com'un Alexa sıralamalarını kıyasladığımızda Bilio.com'un geçişten bir süre sonra yaşadığı düşüşü geride bırakarak, farkı kapatmaya başladığını görebiliyoruz.

bilio.com alexa

800 e-ticaret şirketine ait 4 milyon ürünün yer aldığı belirtilen Bilio.com'un yenilenen görsel tasarımı ve teknik altyapısınının da bunda etkili olduğunu söyleyebiliriz. Eskisine göre daha açık bir tasarıma kavuşan site, mobil düşünülerek responsive olarak tasarlanmış. Buna ek olarak Güvenilir Mağaza Sistemi adını verdiği uygulamayla farklılaşan Bilio.com, sadece ucuzu ödüllendirmediğini de bu hizmetle bir nevi taahhüt ediyor diyebiliriz. Kullanıcıların en uygun fiyat yanında, hızlı gönderim yapan, iade ve değişimde sorun çıkarmayan e-ticaret sitelerini tercih ediyor olmaları bunda en önemli etken.

bilio mobil

Dönüşüm kapsamında mobilde de yenilenen Bilio.com'un uygulamalarından ürün barkoduyla arama yapmak da mümkün. Özelliği, uygulama ana menüsündeki Barkodu Okut seçeneğinden aramak istediğiniz ürünün barkodunu akıllı telefonunuzun kamerasına göstererek kullanabiliyorsunuz.

Fiyat karşılaştırma servislerine tatil paketleri ve otelleri de ekleyen Bilio.com'dan aldığımız bilgiye göre, henüz test aşamasında olan kategorinin sağladığı geri dönüşe göre geliştirilip geliştirilmeyeceğine karar verilecek.

ucuzu.com

Bilio.com'un e-ticaret tarafındaki rekabetin gittikçe fiyat odaklı olmaktan uzaklaştığı gerçeği göz önüne alınarak konumlandırılmasının doğru bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Naspers'ın gerek finansal desteği ve bu konudaki deneyimiyle arayı kapan Bilio.com yükselmeye devam edecek gibi görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.