Facebook gizlilik politikasını sadeleştirmeye devam ediyor
Arama
Dijital

Facebook gizlilik politikasını sadeleştirmeye devam ediyor

Screen Shot 2014-11-15 at 12.55.12Facebook, kullanıcılar tarafında gizlilik politikasının daha anlaşılabilir olması için çabasını sürdürüyor. Fotoğraf ve video paylaşımları, yapılan durum güncellemeleri gibi konuların kimle paylaşıldığı kimi zaman kullanıcılar açısından anlaşılmaz olabiliyor.

Bugüne dek bu tarafta attığı adımlarla birlikte sürekli olarak kendini geliştiren ve kullanıcıların gizlilik yapısını daha iyi anlamaları için çabalayan Facebook, politikalarını ve gizlilik ayarlarını yalınlaştırmayı sürdürüyor.

Son olarak, Privacy Basics adıyla bir sayfa oluşturan ve burada bir Facebook kullanıcısının ihtiyaç duyabileceği tüm gizlilik ayarlarıyla ilgili detaylı bilgi veren Facebook, tüm bu bilgileri güzel grafiklerle ve en yalın halleriyle açıklamış.

Geçtiğimiz yıl, aynı gizlilik politikası sayfası 9 bin kelimeden oluşan Facebook, bu hamlesiyle gizlilik politikasını 2 bin 500 kelimeye düşürmeyi başarmış. Böylece kullanıcıların gizlilik ayarlarını 3 ana konu başlığı altında toplayarak özetlemiş.

Screen Shot 2014-11-15 at 13.12.27

Yorumları GösterYorumlar Gizle (1)
  1. Enver Gökmen dedi ki:

    gizlilik politikası mı heheh 🙂 tüm bilgileriniz reklam verenler için paylaşılır. hedeflemede kullanırsınız deyip geçseler yeterli olacak herhalde.

Bir Yorum Yazın