Founder Institute, İstanbul girişimcilik ekosistemini tek kanvasta topladı

Founder Institute, İstanbul girişimcilik ekosistemini tek kanvasta topladı

istanbul startup ecosystem turkey2012 yılında Türkiye’ye adım atan Founder Institute (FI), İstanbul başta olmak üzere Türkiye'nin girişimcilik ekosistemindeki oyuncuları ve kaynakları tek kanvas üzerinde biraraya getirdi.

"Istanbul Startup Ecosystem Canvas" adıyla yayınlanan tabloda girişimcilere farklı açılardan faydalı olabilecek 200'den fazla kaynak paylaşılmış. Fikir aşamasından yatırıma giden yolda işe yarar bir liste oluşturulmuş.

Tabloda şirket kurulumundan devlet desteklerine, melek yatırımcılardan başarı hikayelerine kadar farklı kategorilerde isimler yer alıyor. Listenin güzel ancak taslak halinde olduğu için geliştirilmesi gerekiyor ve FI bunun için sizlerin de desteğini bekliyor. Şuradaki belge üzerinde önerilerini ekleyebilir veya Twitter'da #ecosystemcanvas etiketini kullanarak önerilerinizi iletebilirsiniz.

Şimdiye dek  dünya çapında 70 şehirde, 3 bin 500 mentör ve bin kadar girişimci adayının katıldığı FI Kuluçka Programı'nın başvuru süresi 16 Kasım'a kadar uzatıldı. Bu yıl biz de Webrazzi okurlarından seçilen bir adaya burs verileceğini paylaşmıştık. Eğer hala harekete geçmediyseniz başvuru sayfasını ziyaret edebilir, 50 dolarlık ücreti ödemeksizin FI kuluçka programına dahil olma şansı yakalayabilirsiniz.

istanbul startup ecosystem turkey

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.