Founder Institute İstanbul'dan bir Webrazzi okuruna burs

Founder Institute İstanbul'dan bir Webrazzi okuruna burs

2009 yılında kurulan ve 2012 yılında Türkiye'ye adım atan Founder Institute (FI), üçüncü dönemini açıyor. Bugüne kadar dünya çapında 70 şehirde, 3 bin 500 mentörle bin kadar girişimci adayının katıldığı FI Kuluçka Programı, bu yıl Webrazzi okurlarından seçilen bir adaya da burs sağlıyor.

FI, düzenlediği 4 aylık programla Silikon Vadisi'ni küreselleştirmek ya da başka bir ifadeyle dünyanın çapındaki teknoloji ekosistemini genişletmek amacıyla hareket ediyor. FI İstanbul'un bu yıl Kasım sonunda başlayacak programına ön başvurular 12 Ekim'e kadar devam ediyor. Programın son başvuru tarihi ise 9 Kasım 2014.

FI’nın İstanbul Kuluçka Programı'na başvurmak için bir fikrinizin ya da biraz hevesinizin olması yeterli. Zira FI, henüz yola çıkmamış veya yeni yola çıkmış girişimci adaylarını hedefliyor. Adaylar 16 haftalık program süresince satıştan ürün geliştirmeye, yatırım almadan gelir modellerine kadar girişimcilikle ilgili temel konularda, işin uzmanlarından eğitim alma şansına sahip oluyor. İstanbul Kuluçka Programı'nın bu yılki mentor ağında kimlerin olduğunu burada görebilirsiniz.

FI İstanbul'un Webrazzi'ye özel bursu ise okurlarımız arasından seçilecek bir adaya 950 dolarlık eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanma fırsatı veriyor. Bursa başvurmak için buradaki sayfaya giderek, başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Son başvuru tarihi ise 1 Kasım.

İncelemek isterseniz FI sonbahar programı burada. Başvurmak içinse buraya gitmeniz gerekiyor.

Enstitü'nün geçtiğimiz yıl hazırlanan aşağıdaki infografiği de faaliyetleriyle ilgili daha fazla detaylı bilgi almanızı sağlayabilir.

FI_Infographic_updated_02-13_low_res

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.