ZenMate, Firefox eklentisini ve 3.2 milyon dolarlık yeni yatırımını açıkladı
Teknoloji

ZenMate, Firefox eklentisini ve 3.2 milyon dolarlık yeni yatırımını açıkladı

Daha önce hakkında çok sayıda yazı kaleme aldığımız ZenMate; bugün de iki önemli gelişmeyle karşınızda.

Almanya merkezli VPN şirketi; Zalando, Paymill ve Delivery Hero gibi şirketleri portföyünde bulunduran Holtzbrinck Ventures liderliğinde 3.2 milyon dolar yatırım aldığıın duyurdu. ZenMate'e dair bir diğer önemli gelişme ise şirketin Firefox eklentisini yayına alması.

ZenMate'in bu yatırım turu sonrasındaki ana hedefi mobildeki büyümesini hızlandırmak gibi duruyor. Bu arada söz konusu yatırımda Holtzbrinck Ventures dışında Shortcut Ventures ve T-Venture gibi isimler de bulunuyor.

zenmate-firefox

ZenMate dünya çapında 5 milyon kullanıcıya ulaştı

İlk olarak bundan yaklaşık 18 ay önce bir Chrome eklentisi olarak hayatlarımıza giren ZenMate, kısa bir süre önce mobil uygulamalarını duyurmuştu. Bugün itibarıyla Firefox'taki yerini de alan ZenMate'in dünya çapında ulaştığı kullanıcı sayısıysa 5 milyonu geçmiş.

Şirketin bu yatırım sonrasında reklam faaliyetleriyle beraber kullanıcı sayısını daha da arttıracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu arada ZenMate'in kulanıcı sayısını 12 ayda yüzde 400 arttırarak 1 milyondan 5 milyona taşıdığını da eklemiş olalım.

Özellikle Türkiye ve Asya ülkelerinde kullanıcı sayısını hızla arttırmakta olan ZenMate ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar (5)
 1. Bülent Bülent

  zenmatenin peki bu işten kazancı nedir tam olarak ? bizim yaptğımız aramalarda kendi reklamlarını mı çıkarıyor yoksa ?

 2. Asıl bu uygulamaya para verilir gerçekten harika bir hizmet. Ücretsiz hizmet sunuyorlar ama gerçekten harika. Yatırımını da aldılar umarım ileride daha büyük yatırımlar da alırlar ve böyle başarılı şekilde devam ederler.

 3. Çok kullanışlı bir eklenti, şahsen çok seviyorum zenmate i :D

 4. Ahmet Ahmet

  sonunda firefox eklentisi çıkarmış olmaları gayet başarılı. Bazen yasaklı olmasa bile kullanmak faydalı. Yurtdışı promosyonları yayınlayan sitelerimi güncellerken zenmate olmadan aslında hiç bir kampanyayı göremiyorum. Zenmate gerçekten kullanılmalı!

 5. Tolgahan Tolgahan

  Sonuna kadar hakediyor diyebilirim