BKM, Mekanist ile birlikte restoranlarda mobil ödeme dönemini başlatıyor
Finans

BKM, Mekanist ile birlikte restoranlarda mobil ödeme dönemini başlatıyor

 • Ödeme sistemleri alanında hayata geçirdiği yenilikçi projelerle dikkat çeken Bankalararası Kart Merkezi (BKM) şimdi de restoranlarda mobil ödeme dönemini başlatıyor.

Ödeme sistemleri alanında hayata geçirdiği yenilikçi projelerle dikkat çeken Bankalararası Kart Merkezi (BKM) şimdi de restoranlarda mobil ödeme dönemini başlatıyor.

Kullanıcılar; BKM'nin dijital cüzdanı BKM Express ve Mekanist'in işbirliği sonucunda Olivia's Pizzeria restoranlarından ödemelerini iBeacon ya da qr kod üzerinde yapabilecek. Bugün bir basın toplantısıyla duyurulan bu yenilikle ilgili olarak BKM Genel Müdürü Soner Canko; kısa süre içinde restoran seçeneklerinin artacağından da bahsetti.

Söz konusu yenilik ve diğer BKM çalışmalarıyla ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

bkm-olivia-mekanist

Soldan sağa: Turgut Kağıtcı, Soner Canko ve A. Servet Eyüboğlu

Yorumlar (3)
 1. Önder A. Önder A.

  Artik Apple da NFC'ye gecti, hala mi QR Code ya da ödeme yapmakla alakası olmayan iBeacon...?

 2. Hasan Gerçek Hasan Gerçek

  Operasyonun detayı yazmıyor ama kanuna uygun olması için kredi Kartı işleminin restorandaki mali Onaylı sisteme entegre olması gerekiyor. Bu yapılmadıysa sahaya çıkamayacak bir entegrasyon olmuş.

  1. Serhat Kisar Serhat Kisar

   Fotografda ortadaki kisi BKM Genel Müdürü Soner Canko, bu duzeyde bir katilim varsa yasal duzenlemeler vb. nin cozulmemis olmasi pek mumkun degil bence