Hızla büyüyen Eve Biri Lazım'a dair güncel rakamlar ve girişimin gelecek hedefleri
Girişim

Hızla büyüyen Eve Biri Lazım'a dair güncel rakamlar ve girişimin gelecek hedefleri

Daha önce tanıttığımız Eve Biri Lazım hızla büyüyor. Girişimin kurucusu Veysel Berk ile konuştuğumuzda; geride bıraktıkları süreçte çok şey öğrendiklerine ve önemli rakamlara ulaştıklarına vurgu yapan Berk, artık yatırım alarak çok daha hızlı bir şekilde büyümenin peşinde.

Eve Biri Lazım, en kısa tanımıyla evini temizletmek isteyen ev sahipleriyle temizlikçileri bir araya getiren bir platform. Online olarak rezervasyon ve ödeme yapabildiğiniz Eve Biri Lazım'da randevu aldığınız gün ve saatte evinizi temizletebiliyorsunuz.

Edindiğimiz bilgilere göre aylık 60 binin üzerinde ziyaret alan evebirilazim.com; 36 bin üyeyi de geçmiş durumda. Kullanıcı rakamları bazında büyük bir ivmeyle büyüyen platformda şu an 100'e yakın kayıtlı temizlikçi hizmet veriyor. Ayrıca her gün 40 temizlikçiyle görüşen platform, aralarından en iyi olan 3 kişiyi havuza dahil ediyormuş.

eve-biri-lazim-gorsel1

Temizlikçiler Eve Biri Lazım'da daha fazla para kazanıyor

Platforma kayıtlı olan temizlikçi kadınların Eve Biri Lazım'ın aradaki temizlik şirketini devre dışı bırakmasından dolayı daha fazla kazandıklarına vurgu yapan Berk, temizlikçilerin Eve Biri Lazım'a fazlasıyla sahip çıktıklarını ve işlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını aktardı.

Diğer yandan çok farklı meslek gruplarına -avukatlardan üniversite hocalarına, ev hanımlarından bekar çalışan erkeklere kadar- mensup olan ev sahiplerinden gelen yorum ve geri bildirimler de bugüne kadar oldukça olumluymuş.

"Dönüp bakıyorum da iyi ki yatırım almadık"

Bugüne kadar yatırım almadan, tamamen kendi öz kaynaklarıyla yola devam eden girişimin kurucusu Berk bu konuda şunları söylüyor: "Açıkçacı çok fazla da para harcamadık. Dönüp bakıyorum da iyi ki yatırım almadık çünkü biz minimum kaynak ile en iyisini nasıl yaparıza yoğunlaştık. Gereksiz harcamalardan ve işlerden uzak durarak asıl yaptığımız işe yoğunlastık. Şu an toplam 5 kişilik bir ekibimiz var ama sanki 20 kişilik iş çıkıyor."

Bunun yanında şu an hızla büyüyen Eve Biri Lazım'ın artık yatırım alma zamanın geldiğinin altını çizen Berk; çekirdek ekibi kurup temel problemleri aştıktan sonra alacakları bu yatırım ile çok daha hızlı bir şekilde büyüyeceklerine inanıyor.

Son 4 aydır her ay cirosunu iki katına çıkararak yoluna devam eden Eve Biri Lazım hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

(Haberimizi okuyup 'wbr15' kodunu kullanan okuyucularımız yüzde 15 indirim hakkı kazanıyor.)

Yorumlar (14)
 1. Nurettin Nurettin

  Veysel'in güzel bir iş çıkaracağını düşünüyorum. İyi yolda giden bir girişim olduğunu rakamlardan anlıyoruz. Merak ettim az para dediği ne kadar acaba yeni girişimcilere referans olması açısından iyi olur

 2. "Şu an toplam 5 kişilik bir ekibimiz var ama sanki 20 kişilik iş çıkıyor." Yani diyor ki bindim üzerine bastım kırbacı bastım kırbacı

  1. işe aldığı ilk 2 kişiy, 3000 lira maaşla başlatmış

 3. www.homejoy.com zaten uluslararası düzeyde başarısını ispatlamış bir proje klonu. Başarılar dilerim.

 4. Trafikte bence bir yanlışlık mevcut alexa gibi toolbarlardan baktığımızda bunu göremiyoruz ayrıca keşke şikayetlerimizide keşke dikkate alsalar telefonları açmamak yerine

 5. Bu haberin bendeki yorumu şu: arkadaş bir yola girdik ve belirli noktaya getirdik ama karlılık zor iş, hep cepten gidiyor, o yüzden yatırım arıyorum, yatırım olmadan gitmez, batarım. Makyajlı rakamlarımda bunlar, yatırımcılarında dikkatine! Gittiği yatırımcılarada makyajlı bir haber bülteni referansı. Ayrıca bu haberle yeni duyup merak edenleride üye sayısına ekleyerek büyüme trendini göstermek adına bir haber. Bi Taşla iki kuş hesabı..

  Bu arada üye sayısı bana çok birşey ifade etmiyor. Toplam kaç saat temizlik yapıldı, günde kaç kişiye temizliğe gidiliyor, ortalama alınan temizlik ücreti gibi rakamlar daha anlamlı, çünkü bugün arkadaşlık sitesi değilseniz üye sayısının bir önemi yok.

  1. Muhteşem yorum , reklam kokan haberlere kapak olsun harikasın, öperim Osman.Bu arada ana sayfayı birebir homejoy'dan kopyalamak da cabası ayıp doğrusu düpedüz emek hırsızlığı.

 6. Merak ediyorum hangi startup'un 100 tane personeli var? 100 kişinin sigorta primi vs ödeniyor mu? Yoksa insanları sigortasız mı gönderiyorlar temizliğe? Ayrıca geçen haberlerde ayda 7.500 temizlik hizmeti veriyoruz diyordu 100 kişiyle nasıl başarıyorlar acaba? Ah şu girişimci arkadaşlarım işinizi şişirin tamam anladıkda az biraz tutarlı olun sonra niye yatırımcı bulamıyoruz diyorsunuz...

 7. Ferhat Kiliçarslan Ferhat Kiliçarslan

  Veysel beyin hayatın hikayesini okudum ve şaşırdım sen o kadar iş başar gel türkiyede bu işleri yap :) Veysel beye ve çalışma arkadaşlarına başarılar.

 8. Murat Demir Murat Demir

  Veysel Beyin veya girişimin başarısı ile ilgili bir yorum yapmayacağım çünkü bir bilgim yok, ayakta kalabilen bir girişim bence bir şekilde başarılıdır. Ancak haberin kalitesi içler acısı. Başlıkta güncel rakamlar ve gelecek hedefleri diyor ancak en önemli detay olan verilen hizmetin sayısı ile ilgili sadece katsayılar verilmiş. Başlangıç sayısı olmadan bu katsayıları neyle çarpıp sonuç bulacağız ? Diğer rakamlar ise oldukça tutarsız, her gün 3 kişiyi sisteme dahil ediyorlar ancak kayıtlı temizlikçi sayısı 100'e yakın. Ya 3 sayısı stabil değil, yada sadece 30 günlük süreçten bahsediyoruz bu durumda. Diğer bir konu ise gelecek hedefleri, ben haberin içeriğinde gelecek hedefleri arasında "yatırım almak" dışında bir hedef göremedim açıkçası.

  İşin özeti "Bizim arkadaşın girişiminden yatırımcılara bir selam gönderelim" olmuş açıkçası biraz.

 9. Veysel'i tanıyan biri olarak yorumum: Söylediklerinin %90 hava ve bulut, %10'u tutarlı şeyler.

  Bu hava bu yazıya ve rakamlara da yansımış, zaten üstteki yorumlar da bunu kanıtlar nitelikte. Yazıyı okuyup en az 5 yerde sayıları-yorumları sorgulamamak mümkün değil.

 10. Evet gerçekten çelişkilerle dolu bir yazı olmuş. Ben Veysel Berk'in Silikon Vadisi'nde nasıl 1 milyon dolar yatırım aldığının videosunu seyrettiğimde ilk bu izlenimi almıştım, şimdi bu yazıyı okuyunca fikrim iyice pekişti. Sanırım kendisi Türkiye'deki insanlara ne anlatsan inanan salaklar gözüyle bakıyor.

 11. site calismiyor?

 12. Hüseyin Bilekli Hüseyin Bilekli

  Bende bu yazıyı yeni okudum ve merak edip siteye girmek istedim... Ama site çalışmıyor ?