Hızla büyüyen Eve Biri Lazım'a dair güncel rakamlar ve girişimin gelecek hedefleri

Hızla büyüyen Eve Biri Lazım'a dair güncel rakamlar ve girişimin gelecek hedefleri

Daha önce tanıttığımız Eve Biri Lazım hızla büyüyor. Girişimin kurucusu Veysel Berk ile konuştuğumuzda; geride bıraktıkları süreçte çok şey öğrendiklerine ve önemli rakamlara ulaştıklarına vurgu yapan Berk, artık yatırım alarak çok daha hızlı bir şekilde büyümenin peşinde.

Eve Biri Lazım, en kısa tanımıyla evini temizletmek isteyen ev sahipleriyle temizlikçileri bir araya getiren bir platform. Online olarak rezervasyon ve ödeme yapabildiğiniz Eve Biri Lazım'da randevu aldığınız gün ve saatte evinizi temizletebiliyorsunuz.

Edindiğimiz bilgilere göre aylık 60 binin üzerinde ziyaret alan evebirilazim.com; 36 bin üyeyi de geçmiş durumda. Kullanıcı rakamları bazında büyük bir ivmeyle büyüyen platformda şu an 100'e yakın kayıtlı temizlikçi hizmet veriyor. Ayrıca her gün 40 temizlikçiyle görüşen platform, aralarından en iyi olan 3 kişiyi havuza dahil ediyormuş.

eve-biri-lazim-gorsel1

Temizlikçiler Eve Biri Lazım'da daha fazla para kazanıyor

Platforma kayıtlı olan temizlikçi kadınların Eve Biri Lazım'ın aradaki temizlik şirketini devre dışı bırakmasından dolayı daha fazla kazandıklarına vurgu yapan Berk, temizlikçilerin Eve Biri Lazım'a fazlasıyla sahip çıktıklarını ve işlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını aktardı.

Diğer yandan çok farklı meslek gruplarına -avukatlardan üniversite hocalarına, ev hanımlarından bekar çalışan erkeklere kadar- mensup olan ev sahiplerinden gelen yorum ve geri bildirimler de bugüne kadar oldukça olumluymuş.

"Dönüp bakıyorum da iyi ki yatırım almadık"

Bugüne kadar yatırım almadan, tamamen kendi öz kaynaklarıyla yola devam eden girişimin kurucusu Berk bu konuda şunları söylüyor: "Açıkçacı çok fazla da para harcamadık. Dönüp bakıyorum da iyi ki yatırım almadık çünkü biz minimum kaynak ile en iyisini nasıl yaparıza yoğunlaştık. Gereksiz harcamalardan ve işlerden uzak durarak asıl yaptığımız işe yoğunlastık. Şu an toplam 5 kişilik bir ekibimiz var ama sanki 20 kişilik iş çıkıyor."

Bunun yanında şu an hızla büyüyen Eve Biri Lazım'ın artık yatırım alma zamanın geldiğinin altını çizen Berk; çekirdek ekibi kurup temel problemleri aştıktan sonra alacakları bu yatırım ile çok daha hızlı bir şekilde büyüyeceklerine inanıyor.

Son 4 aydır her ay cirosunu iki katına çıkararak yoluna devam eden Eve Biri Lazım hakkındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

(Haberimizi okuyup 'wbr15' kodunu kullanan okuyucularımız yüzde 15 indirim hakkı kazanıyor.)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.