Google, Apple Health'e rakip uygulaması Google Fit'i yayınladı
Mobil

Google, Apple Health'e rakip uygulaması Google Fit'i yayınladı

Google, bir süredir hazırlık çalışmalarını sürdürdüğü sağlık ve fitness uygulaması Google Fit'i yayınladı. Apple'ın Health (Sağlık) uygulaması gibi, Android cihazlarla toplanan fitness ve sağlık verilerinin tek bir merkezde toplayan Google Fit, kendi başına bir sağlık ve fitness uygulaması olarak da kullanılabilecek.

Android için yayınlanan uygulama, Google'ın geliştirici konferansı I/O 2014'te duyurduğu Google Fit SDK'sını kullanan uygulamalar ve Android Wear tabanlı giyilebilir cihazlarla toplanan verileri de bir araya getiriyor. Uygulamayı kullanarak günlük aktivitenizi takip edebiliyor, yapığınız egzersizleri işleyebiliyor, boy kilo ölçülerinize göre hedef belirleyebiliyorsunuz.

google fit

Google Fit sunduğu günlük ya da haftalık raporlarla hedeflerinize ulaşmanıza destek oluyor. Performansınıza göre size tavsiyelerde bulunabiliyor. Google Fit'in kullanıcıların her yerden verilerine ulaşmasını mümkün hale getirecek şekilde, e-posta hesabınızla giriş yapabildiğiniz bir web sayfası da bulunuyor.

google fit 2

Google Fit'in, kısa süre içinde yayınlanması beklenen Android 5.0'ın arefesinde yayınlanması, bekleyişin çok da uzun sürmeyeceğinin işareti olabilir. İncelemek isterseniz Android için Google Fit'i buradan indirebilirsiniz. Geliştirici sayfası ise burada.

google fit web

Yorumlar (1)
  1. Moves uygulamasina benzer bir sekilde calisiyor gpsten yer takibi ve telefonun hareketine gore mesafeyi adim basi mesafeye gore bolup adim sayinizi hesapliyor. Guzel bir iş.

    Birde şu acidan dusunmek lazim google fit uygulamasinin gercek amacinin disinda...

    Siz surekli hareket halinden ordan oraya hareket ederken surekli gps iniz acik olmasa bile mobil veri uzerinden sizin komunuzu takip eden sistem ile hayatinizi kayit altina aliyor. Gittiginiz yerler, hangi yollari kullandiginiz, ne zaman nerede bulundunuz anlik bir kayit sistemi. Bu acidan teknoloji hayatin icine kadar dahil olursa benim korkum biraz daha artiyor. Google a guveniyoruz ama degisik ve farkli uygulamalar birbirine baglantili olacak ve kime nasil guvenecegiz bilemiyorum...