SEO hakkında bilinmesi gereken herşey SEOZONE 2014'te konuşuldu [Sunumlar]
Etkinlikler

SEO hakkında bilinmesi gereken herşey SEOZONE 2014'te konuşuldu [Sunumlar]

seozeo seo konferansiTürkiye'nin uluslararası boyuttaki SEO konferansı SEOZONE 2014 25 Ekim Cumartesi günü tamamlandı ve yerli ve yabancı konuklar SEO alanındaki son gelişmeleri öğrenme ve tartışma şansı buldu. Medya sponsoru olarak desteklediğimiz etkinlikte yapılan sunumlara sizler için bir araya topladık.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Serdar Kuzuloğlu, bir kez daha teknoloji-insan etkileşimindeki önemli ayrıntılara değindi. Kendi blogundaki bir(kaç) yazının sektör liderlerinin reklam vermek isteyeceği bir şekilde arama motorlarında ilk sırada gelmesinin de aslında akla yatkın olmadığına ve büyük şirketlerin aslında içeriğe ve SEO'ya daha fazla yatırım yapabileceğine dikkat çekti.

400'e yakın SEO profesyoneli ve meraklısının katılım sağladığını öğrendiğimiz etkinlikte kaliteli içeriklerin SEO ile ilişkisinden link inşa etme tekniklerine, rakiplerin SEO performans analizinden yeni arama motoru algoritmalarına kadar geniş kapsamlı sunumlar yapıldı. seozeo seo konferansi 2 Gün boyu devam eden etkinlikten paylaşılan notlar sosyal medya akışlarında 1.5 milyona yakın kişiye erişmiş ki bu paylaşımlarda konuşmacıların sunumlarının tamamını bulmak elbette mümkün değil. Etkinlikte anlatılan 5 sunuma Webrazzi'nin Slideshare sayfasından, Bastien Grimm'in sunumuna ise kişisel Slideshare sayfasından erişebilirsiniz.

Özellikle SEOZEO'nu kurucusu Yiğit Konur'un sunumunda SEO için kullanabileceğiniz çok sayıda araca erişebileceğinizi de belirtmeden geçmeyeyim. ;)

Yorumlar (11)
 1. Çok güzel ve içerik olarak çok özenilmiş bir etkinlikti. Gelen konuşmacıların sağladığı faydalar bir yana dursun, Yiğit'in cesurca ve internet dünyasının ruhuna uyan sunumu bence çok özeldi. Kendi kullandığı performans araçlarını sunması güzel etkinliği tamamladı adeta.

  Tekrar çok teşekkürler. Gelecek seneyi iple çekiyorum.

 2. Oktay Çomak Oktay Çomak

  Sunumu ve verdiği bilgiler ile en iyisi bence Bastian oldu. Yiğit Onur'da SEO da kullanılan araçları çok sade bir şekilde anlattı. Güzel ve faydalı bi etkinlikti, SeoZeo ekibi çok güzel ilgilendi.

 3. Ömer Akgün Ömer Akgün

  Ülkemiz adına kesinlikle çok faydalı konferanslar bunlar. Buna asla itiraz yok. Yalnız "Uluslararası" tanımı bana çok abartılı geliyor. Bir konferansa 4 yabancı konuşmacı katılınca o konferans uluslararası olmaz. Dünya'nın farklı ülkelerinden farklı farklı katılımcılar olsa ve büyük bir ilgi olmul olsa eyvallah ama konukların tamamı Türk olduğu için buna uluslararası tanımlaması yapmak algı yanıltması gibi geliyor. Nacizane görüşümdür :) Organizasyonu düzenleyen ekibe başarılar diliyorum.

  1. Emrah Öztürk Emrah Öztürk

   Yanlış biliyorsunuz. Yurtdışından gelen konuklarda vardı. Hatta 1 tanesi ile aynı masada oturdum. Pakistan, Hindistan gibi uzak ülkelerden bile gelmek isteyenler olmuş.

 4. 6 sunuma Google Drive üzerinden ulaşın linki, 2 saat önce açılıyordu. Şimdi girdiğimde klasör boş uyarısı alıyoruz.

  Ekran Görüntüsü: http://awesomescreenshot.com/0073qm8430

 5. Katılamamak büyük bir acı içimde. Sunumların eklendiği GoogleDrive linkinde bulamadım. Klasör boş diyor. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim ?

 6. Ömer Ömer

  Merhabalar, Drive linkindeki klasör boş gözüküyor.

 7. Drive klasörü boş gözüküyor

 8. Çağrı Sarıgöz Çağrı Sarıgöz

  Öncelikle konferanstan oldukça memnun kaldığımı belirtmeliyim.

  Sunumlarla ilgili olarak, ulaşabildiklerimi şurada topladım: http://snip.ly/EViV

 9. Doğan Akdağ Doğan Akdağ

  SEOzone 2014 konferansında yapılan sunumların satırbaşlarını ve detaylarını merak ediyorsanız; bu yazıya göz gezdirmenizi tavsiye ederim: http://www.seokolog.com/seozone-2014-notlari/

 10. Necmettinkarcomtr Necmettinkarcomtr

  O dönem bu konferansa çok istememe rağmen katılamamıştım. Sonrasında program kayıtlarını arkadaşımdan alarak izleme fırsatım oldu.