Nesnelerin interneti alanında bilinmesi gereken 141 şirket

Nesnelerin interneti alanında bilinmesi gereken 141 şirket

CB Insights, Silikon Vadisi'nin teknoloji yatırımcıları ve sağlık sektörünü sınıflandıran periyodik tablolardan sonra nesnelerin interneti (internet of things - IoT) alanındaki şirketleri de aynı şekilde tek bir tabloda gözler önüne sermiş.

Günümüzde en yenilikçi ve teknolojik girişimlerin nesnelerin interneti alanından çıktığını ve büyük şirketlerin pekala ilgisini çektiğini (NestSmartThings) söyleyebiliriz. Her ne kadar halen yeni sayılan bir kategori olsa da Silikon Vadisi'ne bakıldığında bu alandaki 141 şirketi ve yatırımcıyı bir araya getirmek mümkün.

Nesnelerin internetiyle beraber giyilebilir teknolojilerin yükselişi bildiğimiz her şeyi yeni bir döneme sürüklüyor ve aşağıdaki tablo hayatımızı değiştirecek şirketleri tek bakışta görmemizi sağlıyor. Tabloda giyilebilir teknolojiler, akıllı ev sistemleri, bağlantılı (akıllı) araç uygulamaları, çeşitli platformlar ve yatırımcılar yer alıyor. Bir kısmını bilsek de tabloda incelenmeye değer çok sayıda girişim yer alıyor.

nesnelerin interneti giyilebilir teknolojiler iot

Bir kez daha Türkiye için böyle bir tablo yapmayı düşündüğümde bize yeterli veriyi sağlayacak tek kategori e-ticaret. Böyle bir tablo oluşturmak konusunda fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız değerlendirebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.