Swytch uygulamasıyla tek telefonda birden fazla hat kullanmak mümkün olacak

Swytch uygulamasıyla tek telefonda birden fazla hat kullanmak mümkün olacak

Gün geçtikçe SIM kart gerektirmeyecek teknolojilere daha çok yakınlaşıyoruz ve belki çok kısa süre sonra, artık piyasaya çıkan telefonlarda bir SIM kart yuvası olmayacak. Ancak geçmişi de unutmamak gerekiyor, daha düne kadar farklı hatlar için yanında iki telefon taşıyan, hatta bir zamanlar sayıları oldukça çok olan ve piyasada halen bulunabilen çift SIM kartlı telefonların varlığına şahit olduk, olmaya da devam ediyoruz.

İngiltere merkezli Swytch adlı girişimin yeni piyasaya çıkartacağı bir uygulama, akıllı telefonunuzda farklı hatları bir araya getirmeyi amaçlıyor. Nisan ayında kurulan girişim, tek SIM kart üzerinden farklı numaralarınızı kullanmanızı sağlayacak bir uygulamayı piyasaya çıkartmaya hazırlanıyor.

Screen Shot 2014-10-26 at 22.56.09 Screen Shot 2014-10-26 at 22.56.19 Screen Shot 2014-10-26 at 22.56.31

Swytch, bulut tabanlı çalışan bir uygulama ve birden fazla hattı bulunan kullanıcıları bundan böyle telefon değiştirmek, birden fazla telefon taşımak ya da SIM kartları değiştirmek gibi dertlerden kurtarmayı hedefliyor. Uygulama, bir akıllı telefonun en temel fonksiyonu olan aramayı özelleştiriyor ve birisini aradığınızda, o kişiyi hangi hattınızdan aramak istediğinizi size soruyor.

Örnek vermek gerekirse Swytch uygulaması üzerinden işinizle ilgili görüşme yapacaksınız, uygulama üzerinden iş hattınızı seçebilir ve aramayı böyle gerçekleştirebilirsiniz. Aynı şekilde özel konuşmalarınızı da iş hattınıza yansıtmak zorunda kalmayacaksınız. Böylece iş ve özel hayatınızı aynı telefon üzerinde ayırmak mümkün olacak.

Swytch'in paylaştığı bilgilere göre uygulama neredeyse hazır ve girişim şu anda beta versiyonları finalize ediyor. Son olarak Swytch'in iOS ve Android platformları için geleceğini belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.