Google Ventures, Avrupa'da toplam 100 milyon dolar tohum yatırımlar yapacak!
Etkinlikler

Google Ventures, Avrupa'da toplam 100 milyon dolar tohum yatırımlar yapacak!

TechCrunch'ın Avrupa'da düzenlediği ikinci Disrupt etkinliği haftasonu yapılan hackathon'un ardından bugün başladı. Açılış oturumunda Google Ventures partnerlerinin Avrupa'ya bakışlarını ve şirketin Avrupa açılımının konuşulduğu etkinliğin moderatörlüğünü TechCrunch Avrupa Editörü Mike Butcher yaptı.

Eski TechCrunch yazarı sonrasında CrunchFund ve en sonunda Google Ventures'a geçen MG Siegler, Google Ventures'ın Avrupa partnerleri arasında yer aldığı oturumdaki diğer isimler ise Tom Hulme, Avid Larizadeh, Bill MarisPeter Read, Eze Vidra'ydı.

Londra ofisiyle Avrupa'ya açılan Google Ventures'ın nasıl ilerleyeceği konuşulan etkinliği özetleyen cümle şirketin Avrupa'ya 100 milyon dolarlık bir fonla tohum yaptırımlar yapacağıydı.

Genel olarak büyük yatırımlar yapmasına alıştığımız Google Ventures'ın tohum yatırımlar yapacak olması ilk önce kafaları karıştırabilir ancak bunu Google Ventures'ın ilk adımı olarak değerlendirmek gerekiyor.

Oturumdaki konuşmacılardan MG Siegler, Google Ventures'ın Avrupa'yı küçükler ligi olarak görmediğini gelecekte şirketin önemli bir parçası olacaklarına inandıklarını belirtti.

Etkinlikle ilgili birçok haberle sizlerle birlikte olacağız, etkinlik canlı yayınını buradan izleyebilirsiniz.

Yorumlar (1)
  1. Isakoc Isakoc

    Şuna yardım yapacak demeyelim de yolunacak kaz avına çıkacak. Çüknü artık google, facebook, microsoft, twitter, apple vs firmalar bir proje yada oluşumun sırf insanlık için iyi bir hizmet diye bu yatırımları yapmıyorlar, artık hangisinin tepesine çökersem hem ileride benim işime engel olmazlar hemde hangisi büyümeden onun proje ve ekibini kaparsam hem daha karlı çıkarım hemde proje başından beri benim olur diye düşünüyorlar bana göre.

    Ama diyelim ki güzel bir proje var, insanlar bunu kullanıcaklar, işleri çok kolaylaştıracak. Belki milyonlarca insan, hatta en fakirinden en zenginine ulan iyiki böyle bir hizmet var adamlardan Allah razı olsun diyecekleri bir proje olacak. Ama kazancı ise düşük, ne kadar zorlasan kazancı 1 milyon lirayı bile bulmayacak. Fakat proje ekibine bu kazançta hem yetecek, hem uğraşırken mutluda olacaklar. İşte böyle bir proje dışarıdan bakıldığında çok gerekli gibi görünür fakat kazanç sağlamadığı için işte bu sinek yağı avcıları tarafından umursanmazlar. Unutmamalıdırlarki onlarda ilk çıktıklarında 5-10bin dolarlara muhtaç durumdaydılar.