Birmeslek.com: "Hangi mesleği seçmeliyim?" sorusuna yanıt veren girişim

Birmeslek.com:

Üniversite seçiminde bir çok kriteri değerlendirmek gerekiyor ama 'Hangi mesleği seçmeliyim?' sorusu en ciddi cevabı hakediyor. Birmeslek.com da bu önemli soruya profesyonel bir şekilde cevap vermek istiyor.

Emrah Sarıdaş ve Mehmet Bilgin tarafından geliştirilen Birmeslek.com, meslek seçme aşamasında olan veya herhangi bir meslekle ilgili bilgi edinmek isteyen her yaştan kişiye ulaşmayı amaçlıyor. Meslekler hakkındaki bilgiler de o meslekte tecrübe sahibi olan kişilerle yapılmış video röportajlarla sunuluyor.

birmeslek.com meslek secimi

Mesleklerinde uzmanlaşan kişiler mesleğinin çalışma koşulları, zorlukları, kazançları, kariyer basamakları hakkında sorulan sorulara yanıt veriyor. Şu anda 40'a yakın meslek için 400'e yakın videonun yayınlandığı Birmeslek.com, 15 meslek için montaj aşamasındaki yaklaşık 150 videoyu da yakında siteye yüklemeyi planlıyor.

UzmanTV, CevapTV, NasılTV gibi tüm kategorilerde uzman videolarının yayınlandığı sitelerden dikey olmanın avantajıyla sıyrılan Birmeslek.com'u TÜSİAD'ın NeokusamNeolsam.org projesine benzetebiliriz. Tabii BirMeslek.com bu işe daha profesyonel yaklaştığı için yine bir adım öne çıkıyor.

Girişimcilerimiz Birmeslek.com'u farklı özelliklerle geliştireceğini söyledi ama paralel girişimlerle işbirliği kurulabileceğini de düşünüyorum. Projenin geleceğini görmek içinse içeriğin nasıl gelişeceğini ve ilk geri bildirimleri beklemekte fayda var.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.